Як доглядати за кварцовим каменем

Кварцовий камінь є синтетичним матеріалом на 93%, що складається з кристалів натурального кварцу, піску та подрібненого граніту. Як сполучний компонент між ними використовується поліефірна смола, а отримані штучним шляхом пігменти служать для фарбування готової суміші. З кварцового агломерату виготовляють стільниці, підлоги, стінові панелі, підвіконня, мийки, різноманітні елементи декору. Він гарно виглядає в інтер’єрі, надаючи йому респектабельного вигляду. Матеріал відрізняється практичністю, довговічністю, має глянсову поверхню, привертає до себе увагу, будучи родзинкою будь-якого інтер’єру.

Як правильно доглядати за кварцовим агломератом

Догляд за кварцовим каменем досить простий і вимагає особливих зусиль. Для підтримання хорошого стану достатньо протирати поверхню теплою водою з додаванням неабразивних миючих засобів. Сильно забруднені жиром, вапняним нальотом чи харчовими барвниками місця очищають інтенсивніше, наносять ними засіб і залишають його на 5-10 хвилин. Якщо такий метод не дає належного результату, рекомендується використовувати спеціальні склади, а потім промити їх водою з милом. Забруднення фарбою, смолою або клеєм видаляють за допомогою шпателя або леза ножа, розташовуючи їх під невеликим кутом до поверхні. Щоб стільниця довго служила, не можна застосовувати для її очищення абразивні та концентровані миючі засоби з рівнем pH вище 7, тому що поверхня з кварцового каменю нестійка до впливу агресивних лугів. Допустима температурна робоча межа не перевищує 180 градусів, тому на агломерат не можна ставити розжарену сковорідку або каструлю. Термічний шок може спричинити розтріскування або навіть розколювання поверхні. Стільниці з кварцового агломерату не можна чистити складами із вмістом кислоти, відбілюючих речовин, а також абразивних матеріалів.

Збереження зовнішнього вигляду виробів із кварцового каменю

Для збереження зовнішнього вигляду виробів із кварцового каменю тривалий період часу, потрібно забезпечити їх захист від появи плям, попадання хімічних засобів та речовин, що роз’їдають. Кращий спосіб уникнути плям – негайно видалити їх, поки вони не висохли, і матеріал не встиг увібрати бруд. Вироби з кварцового агломерату не вимагають спеціального захисту та при належному догляді служать кілька десятиліть. Якщо ж з якоїсь причини вам знадобиться ремонт виробів із штучного кварцу, фахівці нашої компанії виконають його якісно та оперативно. Вартість процедури є досить прийнятною і розраховується виходячи зі ступеня пошкодження поверхні, обсягу робіт, рівня їх складності. Реставрація стільниці з цього каменю припускає видалення сколів, подряпин і тріщин, що з’явилися на виробі в процесі експлуатації. Поглиблення заповнюють спеціальним клейовим складом, що підбирається під його колірну гаму. Коли оброблена ділянка повністю висохне, виріб піддають шліфуванні, і воно набуває свого початкового ефектного вигляду.

Властивості кварцового каменю
Властивості кварцового каменю LG-HIMACS