Акриловий камінь

Акриловий камінь був відкритий в лабораторіях компанії «Du Pont» в 1967 році. Штучний камінь corian запропонував Дональд Смокум. Камінь був отриманий наступним шляхом – акрилові смоли змішувалися з мінеральними добавками (пізніше і з колірними пігментами, які надавали йому певні відтінки за бажанням замовника). Винахід незабаром було запатентовано. У 1992 році термін патенту закінчився, і право виробництва акрилового каменю отримали інші компанії, наприклад, LG Hi-Macs, Wilsonart і т.д.

З акрилового каменю виробляють величезну кількість виробів: виготовлення кухонних стільниць, підвіконь, оздоблювальних панелей, раковин, барних стійок та стійок ресепшн, меблів і багато чого іншого. Акрилові вироби виготовляються з матеріалу товщиною 3, 6, 9 і 12 мм. Невелика товщина акрилового листа (3, 6, 9 мм) застосовується для виготовлення більш тендітних виробів, які використовуються для оздоблення приміщення і не передбачають важких умов експлуатації. Товщина 12 мм застосовується для виготовлення міцних робочих поверхонь, стійких до високих температур і сильних ударів.

Всі вироби зі штучного каменю виробляють шляхом склеювання необхідної кількості частин спеціальним клеєм. Після установки поверхні всі шви затираються і поліруються – саме так виконується безшовне з’єднання акрилу. Штучний камінь надає необмежену свободу у виборі дизайну виробу – замовнику пропонуються величезна кількість кольорів, імітація натурального каменю, різноманіття форм і розмірів – наприклад, барні стійки, ресепшн, стільниці з акрилу можна встановлювати в будь-яке приміщення з самим незручним плануванням. Технологія термоформинга дозволяє підігнати виріб за розміром і формою прямо на місці.

Акриловий камінь має цілий букет позитивних якісних характеристик. В першу чергу, це безпека для здоров’я – камінь не взаємодіє з водою і побутовими рідинами, кислотою, лугами та іншими хімічними рідинами. Стільниці зі штучного каменю і будь-які інші вироби можна чистити за допомогою мильної води або звичних миючих засобів. Штучний камінь не виділяє токсинів і не вбирає запахи. На поверхні акрилового каменю не розвиваються грибки, цвіль і бактерії.

Штучний камінь не має ніякого додаткового покриття, але при цьому дуже стійкий до механічного впливу. Акриловий камінь на відміну від натурального дуже легко реставрувати – неглибокі подряпини можна видалити самостійно. При появі відколів краще звернутися до майстрів – ремонт не займе багато часу і завдяки тому, що акриловий камінь – це суцільнолитий непористий матеріал, змін в зовнішньому вигляді при ремонті не відбудеться. Акриловий камінь не кришиться і не тріскається при правильному використанні.

Довгий термін служби виробів – не менше 20 років. Протягом терміну служби акриловий камінь не жовтіє і не коробиться – навіть при різких перепадах температур, тому підвіконня з акрилового каменю можна ставити з вуличного боку. Камінь володіє ще приємною властивістю – на дотик здається теплим, при цьому, якщо поставити на стільницю (звичайно, попередньо поставивши підставку) щось гаряче – каструлю або сковороду – вона не нагрівається.

Виконання виробів завжди відбувається за індивідуальними проєктами – це обумовлено технологією виготовлення. Акрил відмінно поєднується з іншими матеріалами: пластиком, деревом, металом і т.д. Штучний камінь набагато легше натурального і тому для його кріплення немає потреби використовувати додаткових кріпильних матеріалів або коштів.