Кварцовий камінь

Кварцовий штучний камінь – це поєднання природного мінералу кварцу, високоякісної поліефірної смоли та колірних пігментів. Причому частка природного кварцу, одного з найміцніших природних матеріалів, становить 95%. Частка смоли та пігментів становить 3 та 2 % відповідно. Кварцовий агломерат має найвищу твердість, поступаючись хіба що алмазу. Наприклад, твердість кварцового штучного каменю за шкалою Мооса становить 7 балів, тоді як твердість граніту становить 6 балів.

Штучний кварцовий камінь одержують шляхом вібропресування матеріалу в умовах вакууму та високої температури. Так, при виробництві кварцового агломерату як домінуючий матеріал використовують житловий кварц, який дроблять у крихту, промивають, висушують і сортують за фракціями різних розмірів. Постачальниками кварцу для виробництва штучного кварцового каменю є Туреччина, Індія та Росія. Для отримання певної колірної гами і текстури поверхні кварцова крихта в певних пропорціях перемішується з барвниками і між собою. В отриману суміш додається ненасичена поліефірна смола, яка є сполучною речовиною. Отриманий матеріал виглядає повністю як натуральний камінь, проте при цьому він позбавлений недоліків натуральних матеріалів.

Завдяки цим безперечним перевагам штучного кварцового каменю перед натуральними матеріалами, сфера застосування цього агломерату постійно розширюється. Так, вже сьогодні кварцовий камінь застосовується практично у всіх областях ремонту та оздоблення приміщень. Стільниці, підвіконня, барні стійки, мийки, робочі поверхні – перераховувати можна практично нескінченно. При цьому, варто зазначити, що з рівним успіхом можна використовувати штучний кварцовий камінь, як в житлових приміщеннях, так і в деяких приміщеннях громадського призначення, кафе або ресторани, сауни або басейни.

Унікальна довговічність, можливість створювати будь-які форми виробів з кварцового агломерату, стійкість до різних пошкоджень, легкість у догляді – все це привертає увагу споживачів. Зрозуміло, не можна залишити без уваги і дизайнерські властивості штучного кварцового каменю — на сучасному ринку цей матеріал представлений у найширшій колірній гамі, відрізняючись також і текстурою поверхні, і формами виробів.