Догляд за стільницею з кварцу

Як доглядати за виробами з кварцового агломерату?

Як Ви знаєте, будь-яка річ вимагає догляду за собою. Це стосується навіть таких речей як вироби з каменю. Наприклад сьогодні кварцовий камінь використовується в різних сферах нашого побуту: починаючи від підлогових покриттів і закінчуючи у місцях де ми так любимо проводити час – за обіднім столом, а значить ці місця, а точніше робочі поверхні безпосередньо контактують з їжею і супутніми приготуванню речовинами. Зупинимося на стільницях для кухні, кухонних островах і барних стільницях. Всі вони найчастіше контактують з їжею в процесі всього свого життя, причому досить часто – по кілька разів на день. І хоча кварцовий камінь не так чутливий до хімічних забруднювачів, як, наприклад мармур, все ж подивимося як за ним доглядати.

Повсякденний догляд за кварцовим агломератом. Загальні рекомендації.

Для того щоб ваш виріб з каменю завжди мав вигляд як новий, важливо знати як за ним доглядати та чого слід уникати. Наприклад, деякі види пігментів, які використовуються при виробництві слеба (монолітна плита кварцового агломерату приблизно 1400 х 3000 мм) мають властивість вигоряти на сонці. І чим інтенсивніше сонячне світло – тим швидше процес вицвітання пігменту. Що б цього не відбувалося, постарайтеся захистити ваш виріб від прямих сонячних променів. Наприклад шторкою, жалюзі або фіранками. У разі коли сонячне світло потрапляє тільки на частину поверхні – з часом може трапитися так, що там де поверхня постійно освітлена, колір виробу виглядає більш тьмяним, бляклим, що звичайно ж погано. На жаль такі пошкодження дуже погано піддаються відновленню, або не піддаються зовсім, так що будьте уважні – захистіть кварцовий агломерат від прямого сонячного світла.

Для додання блиску поверхні виробу існують спеціальні засоби – поліролі для каменю. Застосовувати їх потрібно обережно, і тільки після того, як ви переконаєтеся що вони придатні для поверхонь які контактують з їжею – тобто просто не токсичні. Поліроль наноситься на суху поверхню кварцового каменю, очищену від забруднень і енергійно розтирається по ній. Залежно від засобу, процедуру іноді потрібно повторити через певний час. Поліроль додасть вашому виробу з кварцового каменю брудо- і водовідштовхувальні властивості, а також гарний зовнішній вигляд. Використовувати поліроль часто немає потреби, тільки якщо поверхня не схильна до великих навантажень – наприклад в ресторані або кафе, де постійно щось готується і поверхня не «стоїть без діла».

Видалення важких плям, забруднень.

Дуже часто забруднювачем на кухні є жир, особливо близько варильної поверхні та мийок. І якщо поруч з мийкою його розчиняє миючий засіб, то біля варильних поверхонь він швидко застигає, через те, що там він гарячий і знаходиться з джерелом тепла. Найчастіше буває що після охолодження він перетворюється у тверду плівку, яку не так просто відчистити. Позбутися його не складе труднощів, якщо використовувати нейтральний миючий засіб для видалення його з поверхні кварцового каменю – використовуйте, наприклад засіб для миття посуду. Після чого протріть це місце чистою вологою серветкою, для того щоб видалити залишки миючого засобу. Потім витріть її сухим рушником.

Для очищення застарілих жирових відкладень можна використовувати металевий скребок (такі зазвичай продаються для чищення сучасних варильних поверхонь). Що б жир краще відстав від поверхні, покладіть на деякий час на забруднення ганчірку з розчином миючого засобу. Так жирова плівка розчиниться і справа піде набагато легше. Після того як попрацюєте скребком – виконайте те ж що написано вище. Не бійтеся подряпати стільницю – кварц дуже твердий матеріал і його не так то просто пошкодити. Це не відноситься до виробів з мармуру і мармуровим агломератам.

Намагайтеся не залишати забруднення надовго. Наприклад, червоне вино на світлій стільниці з кварцового каменю може через кілька годин залишити слід, який все ж легко видалити з поверхні кварцового каменю на відміну від мармуру. Увібратися забруднення може в поліефірну смолу – речовина, яка зв’язує кварцовий пісок в агломераті. Видалити таке забруднення буде вже складніше. Дуже погано відтираються застарілі плями зеленки – особливо якщо воно встигло висохнути,а поверхня каменю світла або біла.

У такому випадку візьміть спирт і спробуйте відмочити пляма деякий час. Чим міцніше спирт – тим простіше буде видалити пляму. Пробуйте відмочувати зеленку кілька разів – все повинно відчистити, якщо це звичайно не пляма однорічної давнини, яке вже в’їлося в поліефірні смоли. В цьому випадку допоможе важка артилерія – полірування поверхні спеціальним інструментом. При цьому способі знімається невеликий шар кварцового агломерату і забруднення забирається разом з ним. Після того як забруднення було видалено зняттям матеріалу – проводиться полірування поверхні та нанесення поліролі на кварцовий агломерат. Зауважу, що сточування шару матеріалу – це вже крайні заходи та вдаватися до них без особливої необхідності не варто.

Купівля виробів із кварцового каменю
Кухонні стільниці із штучного каменю