Які параметри у якісного виробу? Частина 6

Правильність монтажу

Монтаж виробів зі штучного каменю має свою специфіку, засновану на властивості цього матеріалу змінювати лінійні розміри при зміні температури. Не повинно бути жорсткої фіксації виробів за крайні, по довжині точки, щоб дати можливість каменю «дихати». Особливо це актуально при довжині понад три метри, при П- образних, Г- образних стільницях і т.п. Фіксація до кухонних шаф здійснюється за допомогою силіконового герметика, причому точково. Стінові панелі теж фіксуються на герметик або еластичний клей, застосування жорстких клеїв і кріплення на шурупи не допускається. При монтажі таких аксесуарів, як рейлінги, гачки, отвори повинні бути більші застосовуваного кріплення на 2-3 мм.

Всі технологічні отвори в камені виконуватися тільки свердлами, або фрезами. Виготовлення вирізів під мийки, варильні панелі допускається тільки фрезерними машинами. Використовувати для цих цілей пили та лобзики категорично заборонено!

Так само застосування електролобзика не бажано і просто для підрізування виробу «в розмір». Кожна риска від пильного полотна – потенційна тріщина.

У технологічних отворах для варильних панелей обов’язковий ряд конструктивних елементів. У кутах, знизу листа повинні бути наклеєні посилення з каменю у вигляді квадратів, приблизно 100х100 мм, зі скошеними під 45 градусів краями. Кути вирізу повинні мати радіусний перехід 5-6 мм. Всі краї вирізу повинні бути оброблені радіусною фрезою 2-3 мм. На торцеву частину вирізу клеїться стрічка зі спіненого поліуретану та алюмінієва фольга, для зменшення температурних навантажень.

Вартість виробів

Вартість виробів у основних виробників приблизно однакова, не дивлячись на різні методики розрахунків. Нижчі ціни вже повинні бути приводом для сумнівів і необхідно уточнити описані вище конструктивні моменти. Ще низькі ціни можуть бути обумовлені недосконалістю виробничого процесу. Виготовлення виробів з акрилового каменю супроводжується виділенням великої кількості пилу, який, не дивлячись на свою екологічність, погано виводиться з легких, і через кілька років інтенсивного вдихання призводить до серйозних наслідків для здоров’я. Деякі компанії, для утримання низької ціни, нехтують покупкою обладнання та інструменту, що знижують викид пилу, піддаючи тим самим своїх працівників до ризику отримати серйозні захворювання.

Виробникам, у яких все добре поставлено з пиловидаленням, перефразовуючи титри голлівудських фільмів за участю тварин, можна запропонувати писати в гарантійному талоні: «при виробництві цього виробу не постраждав жоден робітник».

Ще один з головних показників якості виробу є гарантія виробника на свою роботу, зазвичай вона становить гарантійний термін служби каменю, плюс надані сертифікати на матеріал.

Які параметри у якісного виробу? Частина 5
Як прийняти роботу з акрилового каменю