Які параметри у якісного виробу? Частина 5

Конструктивні особливості

І так, як сказано вище, кожен майстер або підприємство, самостійно визначають конструктивні особливості власних виробів. Розглянемо основні з них на прикладі найпоширенішого виду продукції з акрилового каменю – кухонної стільниці, і оцінимо їх переваги та недоліки (тут думка автора, ґрунтується на його особистому досвіді та не претендує на об’єктивність).

Акриловий камінь випускається різної товщини – 3, 6, 9, 12, 19, 30 мм. В основному стільниці виготовляють з каменю 3 і 12 мм. У першому випадку стільниця має суцільну основу з ДСП, товщиною 28 або 38 мм. При товщині каменю 12 мм, суцільної основи може не бути, тому що такі листи мають високу механічну міцність і досить підкладки каркасного типу. Матеріал каркасу застосовується різний, це ДСП, фанера, дерево. Але найбільшу міцність і жорсткість мають стільниці, у яких вклеєні ребра з цього ж каменю. Така конструкція ще і довговічніша, через те, що абсолютно не боїться вологи та є нешкідливою на відміну, наприклад від ДСП.

Стільниці з каменю 3 мм мають істотно нищу вартість, але вимагають дуже обережного поводження, особливо погано переносять випадково залишені на них гарячі предмети – каструлі, сковороди, утворюються «бульбашки» і можливе розтріскування каменю.

Стільниці на суцільній основі, часто не мають «підсилень» в місцях склейки, що призводить до того, що шви лопаються. Ще один дефект властивий таким стільницям – це здуття ДСП в районі посудомийної машини та вбудованого холодильника. Волога, що виходить, при відкриванні дверцят, утворює конденсат на нижній частині стільниці, і якщо виробником не прийняті спеціальні заходи, то через якийсь час буде потрібно ремонт основи – досить клопітка і витратна справа.

Щоб цього не відбувалося, в цій частині стільниці часто робиться елемент, званий «підгин» або «підворот» – підклеюється смужка каменю, шириною 50-70 мм. По-перше, підгин знімає вищевказану проблему з конденсатом, по-друге, створює відчуття повнотілого виробу. Правильно зроблена стільниця має «крапельник» або «краплевідбійник» в нижній передній частині, для запобігання попадання рідини на фасади.

На кожній стільниці є «пристінковий бортик» або «плінтус», що закриває стик стільниці зі стіною. Такий плінтус буває двох типів. Перший, це просто смужка каменю різної висоти, приклеєна до стільниці та до стіни на силіконовий герметик. Другий, інтегрований в стільницю, і утворює з нею єдине ціле. Такий бортик має високі гігієнічні показники, зручність догляду та естетичний вигляд. Але, на жаль, він не доступний всім виробникам, за складності виготовлення.

Які параметри у якісного виробу? Частина 4
Які параметри у якісного виробу? Частина 6