Які параметри у якісного виробу? Частина 3

Якість склеювання

Всі вироби з акрилового каменя формуються з окремих фрагментів, методом склеювання на спеціальний клей, що поставляється разом з листами виробником каменю. Кожному кольору каменю відповідає свій колір клею, це один з факторів досягнення «невидимості» клейового з’єднання, другим фактором є ретельність підгонки деталей майстром.

Видимість клейового шва, якщо він не перевищує розмір 0.2-0.3 мм і не помітний на дотик, не є прямим дефектом виробу, а тільки визначає рівень майстерності та рівень вартості виробу.

Ширина шва більше зазначених меж різко знижує міцність склеювання.

Кожне клейове з’єднання по площині, «посилюється» підклеюванням зі зворотного боку аркуша смужкою каменю, шириною 80-100 мм, зі скошеними під 45 градусів гранями. Оскільки товщина каменю в цьому місці збільшується, скошений край сприяє плавному прогріванню матеріалу при впливі зовнішнього джерела тепла і знижується можливість пошкодження виробу в наслідок термоудару.

Якщо в місцях склейки «підсилень» немає, то ймовірність злому виробу дуже висока.

Клейовий шов, ні за яких обставин, не повинен проходити через технологічні отвори для варильної поверхні, або в безпосередній близькості від нього.

Які параметри у якісного виробу? Частина 2
Які параметри у якісного виробу? Частина 4