Як застосовувати акрилову смолу

Акрилова смола призначена для отримання пластичних мас та виробів з них, для полімерних композиційних матеріалів (полімербетон, ливарний камінь, штучний мармур, акриловий мармур, фурнітура, декоративні вироби, штучний акриловий камінь), для наливних підлог, для отримання різних форм та моделей, лакофарбових та полімерних покриттів і т.д.

Акрилова смола призначена для отримання пластичних мас та виробів з них, для полімерних композиційних матеріалів (полімербетон, ливарний камінь, штучний мармур, акриловий мармур, фурнітура, декоративні вироби, штучний акриловий камінь), для наливних підлог, для отримання різних форм та моделей, лакофарбових та полімерних покриттів і т.д. Властивості смоли використовується поряд з епоксидними та поліефірними смолами. Відмінною особливістю смоли порівняно з епоксидними смолами є менша токсичність, вища швидкість затвердіння. У порівнянні з поліефірними смолами – значно більший термін зберігання, менша кількість залишкового мономеру (не прореагували компонентів), менша токсичність.

Спосіб роботи Працюючі з метою безпеки повинні бути забезпечені спецодягом та індивідуальними засобами захисту: бавовняними халатами, гумовими рукавичками, захисними окулярами, респіраторами. Усі операції під час роботи зі смолою повинні проводитись у приміщеннях, обладнаних припливно-витяжною вентиляцією. При попаданні в очі компонентів – негайне, рясне та тривале промивання водою. Спосіб застосування Смола може застосовуватися самостійно, а також з різними наповнювачами.

Спосіб застосування без наповнювача. Смола складається з акрилової смоли та затверджувача (порошку), який додається у кількості 2,5-3,0 % від маси акрилової смоли, залежно від температури приміщення. Оптимальна полімеризація композиція відбувається за температури приміщення від 15 °С і вище.

Примітка. При температурі приміщення 15 ° С бажано додати 3-3,5 % затверджувача. При температурі нижче +10 С час полімеризації збільшується в кілька разів.

УВАГА! Затверджувач знаходиться у вологому стані, перед використанням його слід підсушити, викласти на чистий аркуш паперу, дати просохнути: вологий затверджувач уповільнить процес полімеризації композиції, композиція може змінити колір.
Акрилову смолу переливають у пластикову тару (кухоль, цебро і т.д.), додають до неї затверджувач і ретельно перемішують до повного розчинення білих гранул (3-5 хвилин при кімнатній температурі). Отриману масу розливають у необхідні форми. Форми попередньо змастити антиадгезивами, як яких можуть використовуватися розділові лаки Ізолак, Ізокол, солідол або інші пластичні мастила. Через 20-50 хвилин відбувається полімеризація маси, при якій спостерігається нагрівання маси від +60 °С і вище, тому під час полімеризації не рекомендується чіпати форми руками, щоб уникнути опіку. Повне затвердіння займає від 1:00 до 24:00 залежно від зовнішньої температури, об'єму і маси виробу.

Спосіб застосування смоли з наповнювачем. Смола змішується з затверджувачем, підготовлену масу змішують з різними органічними та неорганічними наповнювачами до 90% наповнювача, залежно від способу одержання (заливання, пресування або інжекція) та вимог до виробу. Як наповнювач можуть використовуватися пісок, гравій, мармурова крихта, щебінь і т.д. Для кольорових виробів необхідно запровадити інертні пігменти. Все ретельно перемішують та розливають у форми. Оптимальне співвідношення наповнювача та акрилової смоли: 70% наповнювача на 30% смоли.

Умови та термін зберігання. Смолу слід зберігати в закритих приміщеннях, захищених від атмосферних впливів, прямих сонячних променів при температурі не вище +20 ° С, далеко від опалювальних приладів не менше 1м. Споживчі властивості смоли не змінюються при зберіганні за умови негативних температур.

Як чистити робочу поверхню кухонного столу?
Уникаємо пошкоджень стільниць з акрилового каменю