Як вибрати товщину штучного каменю?

Створюючи свій інтер'єр, людина хоче створити всі елементи її якнайкраще і дешевше. Це є закономірним.

Але на цьому маніпулюють деякі виробники виробів зі штучного каменю, пропонуючи вироби з дешевшого каменю, але не призначеного для того чи іншого застосування.

Створюючи свій інтер'єр, людина хоче створити всі елементи її якнайкраще і дешевше. Це є закономірним.

Але на цьому маніпулюють деякі виробники виробів зі штучного каменю, пропонуючи вироби з дешевшого каменю, але не призначеного для того чи іншого застосування.

Як правило, листи промислового виробництва йдуть з товщиною штучного каменю 6 мм, 9 мм і 12 мм. Деякі китайські виробники примудряються постачати на ринок листи штучного каменю завтовшки 3 мм, які ми не радимо використовувати як будівельний матеріал взагалі.

Самі виробники штучного акрилового каменю в залежності від товщини матеріалу рекомендують використовувати для наступного застосування:

– Штучний камінь товщиною 6 мм – матеріал призначений для вертикального застосування: обшивка стін, створення декоративних фальш панелей різних форм і конфігурацій. Цей матеріал можна застосовувати для виготовлення підвіконь, якщо Ви знаєте, що навантаження буде невелике;

– Штучний камінь товщиною 9 мм – матеріал призначений для горизонтальних поверхонь без відносно високих навантажень і джерел високих температур. Як правило, його використовують при виготовленні підвіконь, барних стійок, адміністративних стійок, різноманітних столиків та подібних виробів;

– штучний камінь товщиною 12 мм – матеріал призначений для виготовлення стільниць, які мають високе навантаження і знаходяться в контакті з джерелами підвищених температур (газових плит, електроплит, посудомийних машин, пральних машин тощо), у тому числі кухонних стільниць. Для вище перерахованих виробів із штучного каменю виробники рекомендують застосовувати виключно камінь завтовшки 12 мм.

 

Як підкладка, з метою досягнення необхідного розміру і форми торцевої кромки, виробники штучного акрилового каменю рекомендують застосовувати вологостійку фанеру, сформовану каркасним методом. Метод суцільної підкладки не сприяє формуванню вологи між штучним каменем та підкладкою. Якщо підкладка вибрана та встановлена з відхиленнями від вимог, це може призвести до негативних результатів: розбухання підкладки, гниття підкладки тощо.

Як правило, дилери заводів виробників штучного каменю дають 10 років гарантії на свою продукцію, за умови, що кожен розмір був використаний за призначенням та правильно оброблений відповідно до інструкції з обробки та монтажу.

Тому перед тим як вибрати між критеріями «краса – вартість – довговічність» добре продумайте, з якою метою буде використовуватися Ваш виріб.

Чим відрізняються Corian від Montelli, Staron від Hi – Macs?
Чим штучний камінь кращий за натуральний?