Як підібрати і змонтувати душовий піддон

У ванних кімнатах розміром менше ніж 5 квадратних метрів доцільно замість ванни встановити душовий піддон або душову кабіну. Перший в кілька разів дешевше і простіше як в установці, так і в використанні. Крім того, з роботою по установці піддона впорається сам господар, що ще більше здешевить кінцеву вартість ремонту у ванній.

Характеристики піддонів для душа

При виборі піддону враховують багато чинників – зовнішній вигляд, ціна, простота обслуговування. Основною відмінністю виробів є матеріал, який використовували при виготовленні. Зовнішній вигляд визначається дизайном і матеріалом. Різниця матеріалів, конфігурація і розміри виробів обумовлює ціну кожного з них. Простота догляду залежить від маркості матеріалу і якості виготовлення виробів.

У продажу можна зустріти наступні види душових піддонів:

  • керамічний
  • сталевий
  • чавунний
  • акриловий піддон
  • кварцовий піддон
  • мармуровий

Кожен вид вироби має свої позитивні сторони і недоліки.

Піддон керамічний характеризують привабливим зовнішнім виглядом. Кераміка довговічна і не вимагає особливого догляду. Однак приймати душ на такому піддоні некомфортно через те, що кераміка холодна на дотик. Вироби мають велику вагу, не володіють міцністю, легко пошкоджуються і складно ремонтуються.

Піддон сталевий відрізняє міцність, він легший попереднього. Моделі зі звичайної сталі зазвичай дешеві, але якість емалі часто низька. Варіант з нержавіючої сталі як правило масивніший, але коштує в кілька разів більше. Для обох варіантів притаманні однакові недоліки – холодні, струмені води видають шум, можливості для варіацій дизайну ванної обмежені.

Штучний камінь

З початку XXI століття широкого поширення набули душові піддони зі штучного мармуру або каменю. Ці вироби міцні, як і чавунні, але мають легку вагу. Матеріал теплий, надає широкі можливості дизайнерам. При митті відсутній шум струменів води. Невеликі пошкодження легко усуваються.

Якщо розглядати оптимальний варіант, то це будуть акрилові піддони для душу. Їх відрізняє легкість, зручність транспортування і простота установки. Акрилові вироби витримують навантаження до 150 кг. Поверхня захищена від бруду і відкладень, а очищають її просто – мильним розчином або з використанням хімічних засобів чищення. Однак вона легко дряпається, це неприємно навіть з урахуванням можливості легкого видалення ушкоджень. В якості альтернативи цього штучного каменю можна розглянути штучний кварц, цей матеріал має набагато більшу міцність ніж акрил. До недоліків матеріалу відносять високу вартість.

Існують також піддони з чавуну. Стійкість, довговічність і твердість – характерні особливості таких піддонів. Але велику вагу, одноманітність форм і дорожнеча знецінюють плюси, тому великим попитом вироби з чавуну не користуються.

Установка піддонів для душа

Комфортність користуванням душем визначається в тому числі якістю монтажу піддону. Він не повинен мати нахилів, володіти високою стійкістю при переміщенні людини що миється. А вода повинна йти швидко в каналізацію.

Крім відмінностей в матеріалах, піддони випускають з різною висотою бортів. Розрізняють плоскі і глибокі моделі.

Під плоскі моделі вибудовують п’єдестал, висоту якого визначають за розмірами сифона. Це забезпечує швидкий злив води. Для облаштування підвищення виріб кладуть на підлогу в місці, де він буде встановлений і обводять контур. Потім з цегли вибудовують п’єдестал прийнятої висоти, залишаючи місце для установки сифона. Монтують сифон, перевіряють його герметичність. Поверхню п’єдесталу покривають клеєм і встановлюють на місце піддон. Регулювання горизонтальності піддону проводять за допомогою рівня до висихання клею. Після цього приєднують до піддона сифон. Для п’єдесталу вибирають білу цеглу, після монтажу виробу виконують облицювання.

Глибокі моделі піддонів випускають з регульованими ніжками. Це спрощує установку виробу, оскільки є доступ до сифона. Регулюванням висоти ніжок вирівнюють горизонтальність виробу. Для підвищення стійкості монтаж посилюється цегляною кладкою.

Вибір виду, матеріалу і дизайну душового піддона забезпечать господареві комфорт і задоволення від душу.

Як вибрати мийку?
Варіанти зонування простору кухні-вітальні