Як вибрати мийку?

Попри вторгнення посудомийних машин в наші кухні в останні роки, раковини все ще зберігають незамінну функцію. Хоч у нас є посудомийна машина, кухонна мийка необхідна для миття фруктів або овочів, наприклад. Але як вибрати мийку для кухні, яка найкращим чином буде відповідати нашим вимогам і потребам? Вибір правильної раковини полегшить нам роботу.

Ми спробуємо відповісти на це питання в даній статті. Кращі з усіх – це великі, прості раковини, які не зламаються при нормальному веденні домашнього господарства, однак, якщо у нас є вже згадана вище посудомийна машина, яка дозволяє не турбуватися про миття посуду, то величезна чаша, в якій можна вимити десятки тарілок, нам не знадобиться. З іншого боку, дуже маленька раковина не підходить навіть там, де члени домогосподарства не дуже часто її використовують. Як же вибрати оптимальний варіант?

Вибір матеріалу

Якщо важко вибрати між глибокою і не дуже глибокою раковиною, то в матеріалах такої проблеми не виникає. Досить непоганий бюджетний варіант – нержавіюча мийка, кількість випущених моделей дозволяє вибрати виріб навіть найвибагливішому клієнту.

Розрізняють їх в основному по товщині сталевого листа – чим товще лист, тим менше звуків раковина видає і тим вище її ціна. Однак домогтися повної безшумності неможливо через особливості матеріалу. Існують кілька різновидів обробки – від матової до глянцевої поверхні. Істотним недоліком можна назвати схильність до подряпин і ушкоджень при ударах. Наприклад, упустили каструлю – з’явиться невелика вм’ятина, від якої вже ніяк не позбутися.

Для більш вимогливих і заможних замовників на ринку доступні мідні й латунні раковини. Ми повинні розглядати їх тільки в тому випадку, якщо не хочемо економити на новій кухні. Мідні або латунні раковини знайдуть своє місце особливо в оригінальних інтер’єрах, де необхідно естетично гармонізувати всі деталі. Однак якісних істотних відмінностей від нержавіючої сталі в цих моделях немає.

Не важливо, як ви зробите свій вибір – самостійно або за допомогою експерта. У будь-якому випадку, правильний вибір задовольнить не тільки функціональні потреби, а й естетичні. Навіть миття посуду може легко стати радістю, а догляд не буде займати багато часу і сил.

Мийка зі штучного каменю

У багатьох сучасних кухнях мийки виготовлені з синтетичного матеріалу, так званого штучного каменю – акрилу, кварцу, мармуру. На тлі конкурентів вони вигідно відрізняються не тільки їх корисними функціями, а й широким спектром дизайнів, які дуже зручно поєднуються з матеріалом самої кухні.

Найпопулярніший варіант це кухонна мийка з акрилу, синтетичного матеріалу на основі синтетичних смол. Легкість обробки акрилу дозволяє виробляти мийки будь-якої форми – як класичні, так і вироби нестандартних, несиметричних форм з різними декоративними елементами, криволінійними поверхнями. Також матеріал характеризується високою хімічною стійкістю, а різноманітність можливих кольорів дозволить зберегти в інтер’єрі приміщення цілісність дизайнерської думки.

Штучний кварц – володіє схожими властивостями, проте має трохи більшу міцність. Він відрізняється високою твердістю, стійкістю до механічних пошкоджень і ударів, витримує високі температури до 280 градусів Цельсія. Матеріал не втрачає свій первісний колір з часом, він не стирається і легко відновлюється. Поверхня також непориста, тому вона несприйнятлива до дії бактерій і цвілі.

Багато архітекторів використовують штучний камінь не тільки в дизайні раковин, але також і в кухонних стільницях або стінових панелях. Одним з найбільших переваг цього варіанта є безшовне підключення раковини і стільниці, що гарантує ідеальну гігієну на кухні.

Кераміка

Найменшу популярність мають керамічні раковини. Це пояснити дуже просто – багато хто боїться крихкості кераміки. Однак, цей матеріал має своїх прихильників, особливо тих, кому важливий привабливий зовнішній вигляд або гладкість поверхні. Іншою перевагою є можливість вибору з безлічі форм або кольорів – керамічні раковини зі своїм досить специфічним видом прекрасно підходять для кухонь в сільському стилі.

Основні види підвіконь. Який матеріал вибрати?
Як підібрати і змонтувати душовий піддон