Встановлення нової сільниці – як це робиться?

Інтер’єр кухонного приміщення дуже важливий для кожної господині. Адже саме тут вона проводить багато часу, створюючи кулінарні шедеври для своїх домочадців. На кухні збираються вечорами всі члени сім’ї, щоб обговорити поточні справи, а також нерідко проходять зустрічі з родичами і друзями. Тому до її облаштування потрібно підходити особливо ретельно. Крім зручного розташування розеток, меблів, мийки, побутових приладів і різного домашнього начиння в приміщенні повинна бути практична і правильно підібрана стільниця, оскільки вона є основним робочим місцем.

Монтаж кварцової стільниці на кухні на відміну від аналогів з ДВП або ДСП є досить складним. Він вимагає наявності спеціального інструменту, певних навичок і майстерності, тому повинен здійснюватися тільки із залученням справжніх професіоналів. Оскільки вартість обробного столу зі штучного каменю досить висока, щоб не зіпсувати його зовнішній вигляд немає сенсу ризикувати і самостійно займатися установкою, а краще довірити цю роботу майстрам своєї справи дорбе знайомим з її особливостями.

Процес установки стільниці

 • Для спрощення монтажу спочатку роблять креслення, де позначають розміри майбутнього виробу і його форму.
 • Перед початком установки меблі, які служать базою, виставляють рівно, а потім закріплюють їх. Для цих цілей використовують будівельний або електронний рівень.
 • На підготовчому етапі також передбачають місця з’єднань. Найчастіше вони знаходяться біля варильної панелі або кріплення мийки. Щоб стики були практично непомітними їх заповнюють пломбіратором, колір якого повинен збігатися з забарвленням каменю. У місцях з’єднання зі стіною роблять заглиблення, використовуючи молоток або зубило.
 • Здійснюють підготовку каменю, підганяючи його розміри з урахуванням виступів.
 • Все зайве відрізають за допомогою алмазного інструменту.
 • Роблять отвір для мийки відповідно її розмірам з використанням лобзика.
 • Виконують полірування каменю.
 • Монтують стільницю з використанням герметика на силіконовій основі, що дозволяє легко замінити або відреставрувати пошкоджений фрагмент в разі його пошкодження.
 • Після проведення монтажних робіт шви заповнюють двокомпонентним клеєм.
 • На завершальному етапі проводять установку пристінних плінтусів, які обирають однакового забарвлення зі стільницею.
 • Прикріплюють плінтуси, використовуючи клей. Його наносять по всьому периметру і щільно притискають до основи.

Іноді при оформленні кухонних приміщень нестандартних конфігурацій або створенні незвичайних інтер’єрів матеріал для виготовлення стільниці може складатися з декількох частин.

Сьогодні існує великий вибір мийок для кухні з кварцового композиту, що не менш популярні, ніж їх аналоги з нержавіючої сталі. Вони мають привабливий вигляд, відрізняються міцністю, термостійкістю, довговічністю, стійкістю до вологи, пару і подряпин. На кварцових поверхнях не утворюється бактеріальний наліт, а доглядати за ними дуже просто, застосовуючи звичайні миючі засоби. Завдяки перерахованим вище якостям вони затребувані в приватних будинках, квартирах і громадських закладах.

Як створити затишок в кімнаті
Чому вироби з акрилового каменю такі дорогі?