Вибираємо кухонний фартух

Що являє собою кухонний фартух? Ця частина інтер’єру поєднує простір від стільниці до кухонних шафок. Має кілька функцій: конструктивно він захищає стіну від забруднення жиром і іншими рідинами. А естетична функція передбачає інтеграцію фартуха з вибраним стильовим рішенням дизайну кухні. У процесі приготування їжі бризки зазвичай летять на всі боки, тому така властивість як легкість догляду, є перевагою в процесі вибору матеріалу, з якого буде виготовлений цей елемент кухні.

Як вибрати матеріал кухонного фартуха?

  • Полівінілхлоридні плівки, панелі та ламінат. Пластик – бюджетний матеріал, який ідеально підійде для невимогливих людей. Ідеально підходить для ремонту в гуртожитку або на орендованій квартирі – при мінімальних затратах ви забезпечите гідний зовнішній вигляд. При дотриманні умов експлуатації такий фартух прослужить кілька років. Простота монтажу не вимагає послуг висококваліфікованих фахівців – встановити пвх-панелі зможе, при бажанні, навіть тендітна дівчина без особливих навичок в галузі ремонту. Різноманітність кольорів матеріалу і яскравих принтів дозволить знайти варіант, який впишеться у вже існуючий інтер’єр.
  • Кухонний фартух з кварцу. Штучний кварц може похвалитися відмінними характеристиками, які гарантують бездоганний зовнішній вигляд і термін експлуатації в декілька десятиліть. Цей матеріал такий же міцний, як і натуральний камінь, має високу твердість та гарну опірність стиранню. Це означає, що ризик пошкодити його (подряпати, розколоти) випадково зводиться до мінімуму. Доглядати за ним не складає клопоту, оскільки бруд, жир і кіптява не можуть проникнути вглиб структури матеріалу, залишаючись при цьому на поверхні. Протерти губкою з мильним розчином – цього цілком достатньо для повного очищення поверхні. Єдиний недолік – висока ціна.
  • Фартух з акрилу. Акриловий камінь не може похвалитися такою ж міцністю як кварц, проте її буде з головою досить для побутового використання. А все-таки, на ньому ні дрова рубати, ні мечі кувати точно не доведеться. Аналогічно кварцу акрил легкий у догляді, не боїться прямих сонячних променів і має бездоганний зовнішній вигляд. Технологія склеювання акрилових панелей дозволяє отримати ідеальні шви між ними – їх буде просто не видно після встановлення. Також популярним рішенням є замовлення стільниці та фартуха з однакового матеріалу, а потім об’єднати їх в одне ціле за допомогою плавного переходу або ж з бортиком.
  • Фартух зі скла. Дешевим це рішення назвати ніяк не можна, адже звичайне скло для цих цілей не підходить з точки зору безпеки, тому використовують як правило загартоване скло або триплекс. Загартоване – при розбитті розсипається на безпечні дрібні осколки, якими неможливо порізатися, а триплекс взагалі не розсипається. Якщо необхідно просто захистити вже готову з точки зору дизайну стіну, встановлюють прозоре скло, через яке можна буде її бачити. Але найбільш популярними є варіанти з фарбованим склом або з кольоровим принтом на зворотному боці.
Що таке литий мармур
Ванна з акрилу. Плюси і мінуси