Що таке литий мармур

Литтєвий мармур – один з найпопулярніших видів штучного каменю. Цей матеріал широко використовується для виробництва оздоблювальних виробів (підвіконь, плитки для внутрішнього облицювання та облицювання фасадів), сходів (сходів, поручнів, балясин і балюстрад), а також виробів для меблів та інтер’єрів (стільниці для кухні та ванної, ванни, барні стійки, універсальні робочі поверхні). Цей композитний матеріал володіє високою практичністю, високими експлуатаційними характеристиками та неперевершеним зовнішнім виглядом. Найчастіше литтєвий мармур використовується для виробництва ванн і душових піддонів. Вкрай вагомою перевагою для простого обивателя є те, що матеріал можна виготовити самостійно.

Склад литтєвого мармуру схожий зі складом альтернативних видів штучного каменю: подрібнена мармурова крихта (кварцовий пісок або їх поєднання) змішується з полімерним зв’язуючим. Саме ж виробництво передбачає використання литтєвого методу – приготована суміш заливається в спеціальні форми, які визначають тип і габарити майбутнього виробу. Для додаткового захисту вироби від шкідливих факторів зовнішнього середовища, передбачається покриття його спеціальним лаком шаром товщиною близько 1 мм. Цей лак (гелькоут) крім захисту від механічних пошкоджень захищає також і від ультрафіолетових променів, а ідеальний глянець додає блиск. Поєднання різних компонентів дозволяє крім мармуру імітувати багато інших видів популярного і дорогого натурального каменю, в тому числі малахіт, онікс, яшма.

Переваги литтєвого мармуру

Залежно від складу суміші список переваг може варіюватися. Наведений нижче список показує переваги, характерні для всіх виробів з даного матеріалу:

 • Стійкість до впливу вологи. Дозволяє використовувати вироби в умовах підвищеної вологості.
 • Стійкість до прямого сонячного світла, в тому числі і до ультрафіолету. Матеріал не вицвітає з часом.
 • Індивідуальність. Форма виробів не обмежена технологією і дозволяє втілити в камені будь-які ідеї дизайнерів.
 • Здатність імітувати характерну текстуру і колір натурального каменю.
 • Порівняно низька собівартість виробництва та обробки.
 • Досить висока механічна міцність гарантує тривалий термін служби.
 • Можливість здійснення ремонту, ліквідації пошкоджень.
 • Мала теплопровідність сприяє тому, що матеріал здається теплим при дотику до нього.
 • Можливість влаштування матової або глянсової поверхні на розсуд замовника.
 • Несприйнятливість до агресивних хімічних миючих засобів, легкість і простота в догляді.

Недоліки литого мармуру

 • Погана стійкість до різких перепадів температур.
 • Вимогливість до якісного монтажу – навіть найнезначніші перекоси неприпустимі.
 • Неприпустимість контакту з виробом абразивних матеріалів і абразивних чистячих засобів.

Натуральний мармур або литтєвий?

Обидва матеріали досить схожі за зовнішнім виглядом, проте мають декілька вагомих відмінностей. Продукція з натурального мармуру виготовляється як правило з однієї суцільної заготовки, до того ж трудомісткість цього процесу, як і вартість самої заготовки дуже висока. Це накладає обмеження на різноманітність форм, габаритів і ваги виробів, в рази збільшує терміни виконання замовлення, а також обумовлює високу кінцеву вартість. Тому литтєвий мармур – це більш практичний аналог натурального.

Матеріали для виробництва кухонних стільниць
Вибираємо кухонний фартух