Ванна з акрилу. Плюси і мінуси

Ванну по праву можна назвати центральним елементом будь-якої ванної кімнати. Значні габарити, складність у виробництві, а також матеріал, з якого вона виготовлена ​​відбиваються на кінцевій ціні виробу, яка часом буває захмарною. Однак ці витрати цілком виправдані, адже наявність якісного сантехнічного виробу дозволяє з комфортом розслабитися після важкого робочого дня.

При виборі ванни слід керуватися наступними критеріями:

 • матеріал – сьогодні найбільш актуальні такі матеріали як сталь, чавун, натуральний камінь. Але найбільш популярним є акрил. Не варто приймати поспішних рішень про покупку виробу саме з цього матеріалу, адже акрил має як переваги, так і недоліки;
 • дизайнерське виконання, форма – прямокутна, овальна, кутова, кругла;
 • габаритні розміри;
 • розкрученість бренду.

Що таке якісна акрилова ванна?

При виробництві ванни з акрилового каменю використовується сантехнічний акрил, який також використовується для виробництва кабін для душу та унітазів. Сам матеріал не має велику конструктивну міцність, тому для її підвищення виріб армують спеціальними полімерними речовинами на основі поліуретану або скловолокна, а готовий виріб в процесі монтажу встановлюється на спеціальний металевий каркас.

Виходячи з технології виробництва цей виріб може бути виконано наступним чином:

 1. Екструдування – вироби не відрізняються високою міцністю і надійністю, тому цей варіант підійде, наприклад для дачі або тих місць, де не передбачена інтенсивна експлуатація.
 2. Лиття – хороша міцність і зносостійкість забезпечують високий термін служби навіть при щоденному інтенсивному використанні всією сім’єю!

Переваги акрилових ванн:

 1. Мала вага. Виріб середніх розмірів матиме вагу в межах всього 25-35 кг.
 2. Нескладний процес установки. Через малу вагу, таку ванну можна швидко встановити на каркас, який як правило поставляється в стандартній комплектації.
 3. Великий вибір форм, розмірів і кольорів – дозволяє задовольнити будь-які вимоги щодо дизайну інтер’єру в приміщенні де встановлюється.
 4. Невибагливі в догляді та обслуговуванні.
 5. Великий термін експлуатації. Якщо при виробництві був використаний якісний акрил, то такий виріб прослужить понад 20 років.
 6. Мінімальний шанс посковзнуться – завдяки антиковзаючим покриттям.
 7. Стійкість до перепадів температур. Якісний акрил витримує температуру до 150-180 градусів.
 8. Погана теплопровідність робить акрил теплим на дотик, а набрана в нього вода остигає набагато довше, особливо якщо порівнювати зі сталевими ваннами.
 9. Висока ремонтопридатність. Якщо з’явилися подряпини або навіть тріщини – всі ці дефекти можна ліквідувати за допомогою рідкого акрилу і шліфуванню самостійно або запросивши відповідного майстра для ремонту.

Недоліки акрилових ванн:

 • Порівняно велика ціна
 • Чутливість до абразивних чистячих речовин. При їх використанні можуть з’явиться подряпини.
 • Крихкість – важкі предмети, наприклад миску з водою, краще туди не роняти.
Вибираємо кухонний фартух
Оформлення дитячої кімнати