Штучний камінь в інтер’єрі

За традицією штучний камінь використовують в основному для зовнішнього оздоблення будинків, альтанок, огорож або для оформлення архітектурних деталей – колон, цоколів, вікон. Однак було б неправильно обмежувати сферу його застосування лише зовнішніми поверхнями.

Варіанти використання штучного каменю в інтер'єрах:

За традицією штучний камінь використовують в основному для зовнішнього оздоблення будинків, альтанок, огорож або для оформлення архітектурних деталей – колон, цоколів, вікон. Проте було б неправильно обмежувати сферу його застосування лише зовнішніми поверхнями. Штучний камінь здатний надати неповторності та оригінальності не лише фасадам будівель, а й інтер'єрам барів, ресторанів, більярдних, торгових центрів, готелів, а також інтертерам квартир та заміських будинків.


Штучний камінь практично не має обмежень у виборі кольорової гами та варіантів фактури.
Деякі фірми роблять цей матеріал на замовлення з урахуванням побажань клієнта. Тому оздоблення зі штучного каменю ідеально впишеться в будь-який інтер'єр – не тільки новий, а й уже існуючий. Інші компанії пропонують фантазійні варіанти текстур, наприклад, камінь, схожий на зліпки з морського дна – з черепашками та шматочками коралів.

Вітчизняні виробники випускають штучний камінь з однаковими характеристиками для зовнішнього оздоблення та інтер'єрних робіт.
Такий камінь добре підходить, наприклад, для оздоблення зимового саду. Адже закритий в холодну пору року зимовий сад влітку перетворюється на відкрите приміщення і піддається впливу вологи та сонячних променів. Але штучний камінь, пристосований до непростих кліматичних умов нашої країни, витримає усі ці випробування. А зелень рослин чудово виглядатиме на тлі декоративного каменю, створюючи почуття гармонії та єднання з природою.

Штучний камінь – досить вологостійкий матеріал.
Але слід пам'ятати, що якщо він знаходиться у безпосередній близькості від води, тим більше хлорованої (наприклад, якщо їм оброблений басейн), то може змінити свої властивості. В цьому випадку поверхню штучного каменю необхідно періодично обробляти гідрофобними складами.
Штучний камінь не горючий і стійкий до перепадів температур.
Тому дизайнери інтер'єрів широко застосовують його в облицювання камінних порталів. Єдиний аспект, на який необхідно звернути увагу в цьому випадку, – правильний вибір клею. Він обов'язково має бути термостійким, інакше через деякий час облицювання може відвалитися.
У колекціях штучного каменю вже є готові кутові елементи.
Зрозуміло, зробити зовнішній куточок з натурального каменю досить складно, зате пошкодити матеріал легко. Що ж до кутових елементів штучного каменю, їх можна докупити у час і замінити ними зіпсовані. До речі, у Європі штучний камінь часто використовують під час фрагментарної реставрації архітектурних споруд. У тих випадках, коли важко підібрати аналогічні природні матеріали, їх роблять з декоративного каменю.

Як зробити ваш інтер'єр унікальним?

Як уже зазначалося, штучний камінь з успіхом використовують не лише в оформленні фасадів та громадських інтер'єрів, а й в інтер'єрах міських квартир та заміських будинків. Стіни коридорів, їдалень, кухонь, кабінетів, оброблені цим матеріалом, нададуть приміщенню вишуканий, респектабельний вигляд і одночасно позбавлять необхідності частих косметичних ремонтів.
Штучний камінь, не вимагаючи особливого догляду, не змінюючи свого кольору та фактури, прослужить не один десяток років.
Використання штучного каменю дозволяє без істотних витрат змінити вигляд вашого інтер'єру:
Зробити вставки з «каміння» іншого виду або замінити частину плиток декоративними панно, які пропонують багато фірм, і стіна буде виглядати абсолютно по-новому.
Якщо плитки штучного каменю укладені з розшивкою (тобто не впритул один до одного, а на деякій відстані) і проміжки заповнені спеціальною затіркою, достатньо поміняти колір затірки з сірого на жовтий або з жовтого на білий і вигляд інтер'єру кардинально зміниться.
Досить цікавого ефекту можна досягти використанням великорельєфного каменю. Скажімо, обрамлення дверних та віконних отворів великими «камінням» у стилізованому «під старовину» ресторані з просторими приміщеннями та товстими стінами виглядає дуже органічно. Тому все залежить від смаку дизайнера інтер'єру або господаря, який вибирає матеріал.

Підсумовуючи всього сказаного, відзначимо, що штучний камінь може перетворити будь-який інтер'єр. Навіть невелика деталь, оформлена цим матеріалом, здатна надати приміщенню особливий колорит. До того ж штучний камінь дуже простий у укладанні: за допомогою цементного розчину або спеціальних клеїв та мастик його можна укласти практично на будь-яку поверхню.

Барна стійка
Про корпусні меблі