Матеріали для виробництва кухонних стільниць

У процесі ремонту старої кухні, мабуть, кожен господар бажає отримати сучасну і красиву кухню, на якій буде зручно працювати та на яку буде приємно дивитися. Кухонна стільниця може займати центральне місце в концепції ансамблю дизайну інтер’єру. Також цей елемент є найбільш важливим і відповідальним з точки зору функціоналу, адже йому уготована доля інтенсивної експлуатації – на неї постійно доведеться щось ставити, нарізати продукти. Кожен день вона буде бруднитися продуктами, рідинами, зазнавати впливу високих температур. Тому вкрай важливо з розумом вибирати матеріал для стільниці, щоб вона служила вірою і правдою довгі роки. А зробити це буває не так просто, враховуючи скільки зараз варіантів матеріалів є на ринку кухонних меблів, кожен з яких має свої переваги й недоліки. З цим ми спробуємо розібратися в даній статті. Розглянемо які матеріали найбільш популярні на сьогодні.

ДСП, MDF

Якщо узагальнити, цей матеріал являє собою деревну стружку, спресовану і склеєну спеціальною смолою. Невисока вартість виробництва такого матеріалу дозволяє його використовувати в самих бюджетних рішеннях кухонного ремонту. Верх робочої поверхні облицьовується такими матеріалами як шпон або пластик. Завдяки цьому поверхні можна надати будь-який бажаний колір або нанести гарний принт. Різноманітність кольорів і принтів дозволять вибрати та догодити найвибагливішим клієнтам.

До недоліків можна віднести схильність до пошкоджень і недовгий термін служби в цілому. Кольорове покриття пластика в процесі експлуатації може стиратися, а відновити його неможливо. Також деревно-стружкові вироби не мають високу вологостійкість. Це найголовніший недолік, адже якщо вода потрапить у шви та проникне в глибинні шари матеріалу, краї з часом можуть здутися і розшаруватися.

Дерево

Цей матеріал – справжня класика. Дорогий і добротний вигляд – для справжніх цінителів натуральних матеріалів. Однак, це не скасовує характерних для дерева недоліків: деформація від вологи та перепадів температур, висока гігроскопічність (вбирає запахи, рідини). Щоб підвищити термін експлуатації дерев’яної стільниці, її поверхню обробляють лаком або облицьовують аналогічно плитам МДФ.

Нержавіюча сталь

Цей матеріал має відмінні характеристики, які ідеально підходять до умов інтенсивної експлуатації. Характерний блиск металу добре поєднується практично з усіма матеріалами – пластик, скло, дерево. Але найбільш часто стільниця з нержавіючої сталі зустрічається в кухнях дизайнерського стилю Hi-Tech.

До переваг сталі можна віднести високу механічну міцність, зносостійкість. Сталь не боїться води, не вбирає запахів і рідин, а також має високу гігієнічністю. На поверхні ніколи не утворюються плями які не вивести, а служити такий виріб може десятиліттями. Фактура поверхні може мати кілька варіацій: матова, глянцева або рифлена.

Натуральний або штучний камінь

Благородні породи натурального каменю використовуються в високобюджетних рішеннях любителями натуральних матеріалів. Натуральний камінь має велику вагу, вимагає правильного догляду і дбайливого ставлення. Він не переносить різких перепадів температур, може вбирати рідини та запахи, а відновити або відремонтувати такий виріб досить проблематично.

А стільниця для кухні зі штучного каменю позбавлена ​​цих недоліків, тим більше що ціна на стільницю з акрилу або кварцу як правило менша аналогічного виробу з натурального каменю.

Акрилові підвіконня в домашньому інтер’єрі
Що таке литий мармур