Ремонт та обслуговування акрилової стільниці

Акрил – прекрасний матеріал, який цілком заслужено зайняв свою нішу в області виробництва меблів, елементів інтер’єру, в тому числі стільниць. Велика міцність, висока стійкість до зовнішніх механічних і хімічних впливів, а також респектабельний зовнішній вигляд стали вагомими аргументами для замовлення меблів саме з цього матеріалу прагматичними замовниками. Однак, міцність, хоч вона і висока, все ж не безмежна. Неакуратне поводження з виробами, відсутність належного догляду, ігнорування правил експлуатації стають причинами пошкоджень акрилової поверхні.

Основні типи пошкоджень акрилової стільниці:

  • Подряпини – можуть з’явитися у людей, які дуже не люблять користуватися обробними дошками. Виконуючи нарізку продуктів без обробної дошки, ніж в той чи інший спосіб контактує з акриловою поверхнею, від чого поява дрібних подряпин залишається справою часу. Подряпини можуть виникати також при переміщенні по поверхні столу важких предметів (каструлі, сковороди). Особливо це стосується однотонних колірних рішень, на яких будь-яка навіть найдрібніша вада моментально стає помітна і впадає в очі. Якщо на вашій стільниці з’явилися подряпини, не варто засмучуватися і впадати в паніку – цей невеликий дефект усувається дуже швидко завдяки шліфуванню.
  • Відколи – є трохи більш серйозним пошкодженням, в порівнянні з подряпинами. З’являються в основному від сильних ударів важкими предметами по столу. Впустити важку каструлю з водою на поверхню або зачепити їй ребро столу – типові ситуації, які призводять до подібних пошкоджень. Проте, цей дефект так само легко усунути, як і попередній. Місце відколу заливається спеціальним клеєм того ж самого кольору, що й матеріал стільниці, а після затвердіння це місце ретельно шліфується. Висока адгезивна здатність і правильно підібраний за кольором клей дозволяють зробити місце пошкодження повністю непомітним – стільниця буде мати ідеальний зовнішній вигляд, а міцність клейової вставки співмірна міцності самого матеріалу і ніколи не відвалиться.
  • Тріщини. Цей тип ушкоджень є найсерйознішим і неприємним. Щоб отримати тріщину, треба дуже сильно “постаратися”, адже сучасні стільниці виготовляють з акрилових аркушів в основному товщиною 12 мм – така велика товщина матеріалу обумовлює великий запас міцності виробу. Проте, тріщини можуть утворитися ще і в разі неправильної установки з перекосами, а про тріщини внаслідок нерівномірного теплового розширення матеріалу багатьом стало відомо ще зі шкільного курсу фізики.

Якщо така все ж така неприємність вас спіткала, не переживайте – цей дефект можна виправити. Для цього по всій довжині тріщини вирізається паз, в який вклеюють вставку з того ж матеріалу, що і ваша стільниця. Після вклейки стики ретельно шліфуються і поліруються.

Яка б неприємність не трапилась б з вашою акриловою кухонною поверхнею, краще за все не намагатися виправити дефекти та пошкодження самостійно, а звернутися до професіоналів.

Кварцовий камінь в інтер’єрі ванної
Правила експлуатації виробів з акрилового каменю