Ремонт на кухні: основні моменти

Кожна сім’я бажає мати у своєму будинку затишну та комфортну кухню. Насправді такі мрії цілком здійсненні, адже варто зробити в цій кімнаті перепланування і зміниться не тільки зовнішній вигляд, але і функціональність в цілому. Тільки варто враховувати, що робота може виявитися не такою легкою, як може здатися, на перший погляд.

Важливо передбачити, що вологість в даному приміщенні практично завжди є підвищеною. Тому необхідно постаратися, щоб використовувані для ремонту матеріали були досить вологостійкими. Для початку необхідно придумати та пропрацювати хороший дизайн-проєкт. Краще якщо цю справу буде довірено досвідченому дизайнеру.

Ергономіка кухні

Важливо добре продумати розташування меблів і всіх необхідних побутових приладів. Господиня повинна легко пересуватися і без будь-яких зусиль користуватися холодильником, плитою, посудомийною машиною. Щоб кухня була зручною і затишною, фахівці рекомендують на стільниці та тумбочки виділяти не більше шести метрів. Стільницю для кухні найкраще замовити з сучасних матеріалів, наприклад штучного каменю (акрил, штучний кварц або мармур) – найкраще підійдуть для інтенсивної експлуатації в умовах підвищеної вологості, а термін служби цих матеріалів може становити кілька десятків років. Те ж саме буде справедливо і для кухонної мийки.

Мийку, плиту і витяжку встановлюють, враховуючи всі зручності в користуванні. Якщо є потреба пересунути плиту, тоді необхідно буде придбати спеціальний гнучкий шланг потрібної довжини.

Зазвичай на кухні присутня достатня кількість побутової техніки, тому обов’язково треба продумати, як буде проходити електрична проводка, а також де будуть знаходитися розетки.

Щоб правильно визначити заповнений та вільний простір, необхідно дізнатися розміри та розташування меблів ще до початку ремонту. Якщо робоча зона не поміщається в одну лінію, тоді варто подумати про те, щоб зробити її кутовою.

Правильний підбір витяжки для кухні

Зараз практично на кожній кухні люди намагаються встановити витяжку, оскільки вона є не тільки місцем, де готують смачні страви, а й виконує функцію їдальні. Звичайно, в приміщенні треба мати чисте і приємне повітря.

До найпростіших систем можна віднести звичайні плоскі витяжки. Повітря очищається спеціальними фільтрами, а потім виводиться назад в приміщення. Але купуючи таку витяжку, необхідно врахувати, що будуть необхідні додаткові витрати. Ці фільтри обов’язково треба міняти раз у два місяці.

Що cтосується купольних витяжок, то принцип роботи дещо інший. Повітря з приміщення виводиться через систему вентиляції. Для красивого зовнішнього вигляду кухні, багато хто воліє встановлювати вбудовану витяжку. В цьому випадку труби нескладно заховати за допомогою кухонних шаф. Ціни можуть бути самими різними (від 50 доларів і вище). За потужністю витяжку вибирають в залежності від площі самої кухні.

Початок ремонтних робіт

Для початку необхідно зайнятися демонтажем всього старого обладнання та оздоблення на кухні. Варто прибрати старі шпалери, багети, плінтуси. Це стосується і комунікацій, штукатурки, покриття для підлоги та кахлю. Після цього можна перейти до установки склопакетів, але перед монтажем рекомендується їх обклеїти плівкою. Далі слід встановити необхідні комунікації та зайнятися вирівнюванням стін. Залежно від того, які меблі буде обрані для кухні та яким буде навантаження на стіни, треба визначитися з матеріалом для перестінок. Зазвичай роблять вибір на користь гіпсокартону або гіпрока.

Далі необхідно вирівняти підлогу. Якщо перепад нерівностей не перевищує 3 см, тоді можна використовувати цементно-піщану стяжку. Якщо перепади більш значущі, фахівці використовують керамзит. При незначних перепадах можна виконати звичайну класичну стяжку.

Для того, щоб перейти до оздоблювальних робіт, необхідно дочекатися повного затвердіння стяжки. Для прискорення цього процесу фахівці наносять на поверхню спеціальні суміші. Тоді вже через п’ять днів можна буде перейти до грунтовки основи.

А що зі стелею?

При виборі стелі необхідно врахувати, що кухня завжди має підвищену вологість повітря і ступінь забруднення. Тому бажано вибирати стійкі до цих умов матеріали. Виходячи з досвіду, фахівці рекомендують звернути увагу на вологостійкий гіпсокартон. Він вважається практичним і доступним за ціною. І також можна віддати перевагу навісній стелі. Але недоліком може виявитися те, що вона стане на 10-15 см нижче.

Або можна вибрати стелю з гіпсокартону. Якщо на ньому розмістити світильники, кухня прийме приємний і затишний зовнішній вигляд. Люстри та масивні світильники не дуже підійдуть до стелі з гіпсокартону.

Коли стяжка на поверхні підлоги висохла, необхідно зайнятися його покриттям. Найбільш практичним і надійним матеріалом є керамічна плитка. Бажано підібрати плитку з високою стійкістю до стирання. За бажанням можна встановити теплу підлогу.

Оформлення дитячої кімнати
Відкриті кухні