Оформлення дитячої кімнати

У дитячій кімнаті дитина буде проводити практично весь свій час. Протягом перших десяти-п’ятнадцяти років життя вона практично весь вільний час проводить там, тому головним завданням для батьків буде створення ідеальної атмосфери в кімнаті, яка буде віяти теплом і затишком. Дитина буде відчувати себе захищено і спокійно.

Так що для оздоблення дитячої кімнати не можна економити ні часу, ні грошей, оскільки від неї буде залежати майбутнє вашого чада.

Підлогове покриття

Найпершою проблемою, яка виникає перед дорослими, це правильний підбір матеріалів, які знадобляться для оформлення дитячої. При виборі підлогового покриття слід врахувати, що маленькі діти не люблять сидіти на місці. Тому будьте готові до стрибків, біганині, перекидам та навіть ударам. Чи витримає підлога такі навантаження? Необхідно, щоб витримала. А щоб убезпечити спокій сусідів і зберегти їх нерви через постійний шум, на підлогу потрібно постелити невеликий килим. Як матеріал для підлогового покриття найкраще використовувати дерево, у вигляді паркету або ламінату. Якщо ж коштів недостатньо, в якості покриття підійде якісний натуральний лінолеум.

Крім захисту спокою сусідів, килимове покриття зможе захистити дітей від всіляких травм і саден, які можуть бути отримані при падінні або невдалій грі. Хоча, якщо довго тертися об килим колінами, тоді і він може стати причиною рани. Тому килим повинен бути велюровим або войлочним. В такому випадку він захистить дитину від синців і подряпин. Килим має багато переваг у порівнянні з дерев’яними покриттями. У разі чого – його можна почистити, велюровий килим не вигорає на сонці. Тим більше при виборі килима можна керуватися інтересами дитини, підібрати гарне та естетичне покриття.

Стіни в дитячій

У дитячій кімнаті зі стінами може статися все, що тільки можна придумати. Це слід врахувати при виборі їх покриття. Стіни можна просто пофарбувати або обклеїти цікавими та красивими шпалерами. Скільки дитини не свари, а нове оформлення стін в кімнаті все ж буде з’являтися. Так що однотонна стіна підійде для дитини, яка сама любить малювати. Як альтернатива шпалерам і фарбуванню, можна розглянути також штучний акриловий камінь у вигляді стінових панелей. Великий асортимент кольорів полегшить вибір, та й доглядати за таким покриттям нескладно.

На стіну можна нанести кілька додаткових малюнків. Дівчата будуть раді побачити на стінах квіти та ляльок, хлопчикам же сподобаються автомобілі та інші види техніки. А ось комп’ютерних або анімаційних героїв будуть раді бачити всі.

Якщо ваша дитина просто з розуму сходить від Бетмена, то його зображення в різному контексті можна нанести на стіни. Навіть в разі псування стіни, недолік легко виправити, пофарбувавши забруднені ділянки. При виборі шпалер теж можна керуватися смаками дитини. Герої казок і мультфільмів найбільш поширені на стінах в дитячій. Оптимальним варіантом буде використання миючих шпалер, в разі чого ви зможете самі змити всі сліди “дитячих художніх злочинів” зі стіни.

Вибір штор

Від вибору штор буде залежати облаштування кімнати. Тому похмурі та темні відтінки слід відкинути навіть з думок. Матеріал обирається від розташування кімнати та внутрішнього оформлення. Непоганим варіантом буде застосування жалюзі або рулонних штор. Красиві та правильно оформлені штори в дитячій будуть нести радість і позитивний настрій.

Освітлення в дитячій

Найбільшою проблемою при оздобленні дитячої є вибір правильного джерела світла. Необхідно, щоб світильник рівномірно випускав світло і не був легкою мішенню для ігор дитини. Так що кришталеві люстри вам точно не підійдуть. Крім низької освітленості та крихкості вони видають неприємні світлові відблиски, які негативно позначаються на зорі дитини. Світло повино розподілятися рівномірно і м’яко, так що оптимальним варіантом стане використання невеликого плоского світильника в самому центрі дитячої кімнати.

Якщо грошові кошти дозволяють, можна придбати галогенні світильники. Світло у них яскраве, але не сліпуче, тому вся кімната буде залита світлом, яке не викликає роздратування. Вночі дитині потрібні спеціальні настільні лампи, які додадуть впевненості та будуть сприяти якнайшвидшому засипанню. Замість нічника можна використовувати красивий світильник з кулькою що крутиться, який переливається різними кольорами. Малюк не буде боятися заснути.

Колірне розфарбування дитячої кімнати

Атмосфера затишку і спокою буде залежати і від вибору колірної гами. Маленькі діти до шести років віддають перевагу яскравим забарвленням, тому обстановку в дитячій можна оформити за допомогою цих кольорів. Але не забувайте, що потім яскраві відтінки будуть дратувати дитину, відповідно, найкраще відразу провести поєднання яскравих і нейтральних відтінків.

Крім червоного можна додати синій, зелений або навіть білий колір. Ці кольори досить нейтральні та не викличуть особливого напруження у дитячого зору. Найкраще при виборі кольорової палітри керуватися інтересами дитини. Необхідно врахувати також характер і темперамент, так що без допомоги фахівця вам точно не обійтися. Професіонал досить швидко підбере оптимальний варіант, яким будуть задоволені всі.

Ванна з акрилу. Плюси і мінуси
Ремонт на кухні: основні моменти