Правила експлуатації виробів з акрилового каменю

Акриловий камінь – це прекрасний матеріал, який має чудові властивості. Він дуже довговічний і може служити десятки років за умови дотримання простих правил експлуатації та регулярного догляду за виробами.

Якщо ваша акрилова стільниця змінила колір повністю або в деяких місцях, якщо на ній утворилися плями, з’явилися тріщини або складки, значить ви щось робили не так. Пропонуємо вам дізнатися прості правила догляду за штучним каменем, які допоможуть уникнути подібних неприємностей в майбутньому.

Як доглядати за акриловим каменем

  • В процесі роботи на стільницю в будь-якому випадку будуть потрапляти бризки кави, жиру, залишки продуктів в процесі різання. Розлитий кетчуп, оцет, йод, вино або сік – звичайна справа. Найкращий догляд – не чекати поки це все висохне, а відразу прибрати залишки бруду за допомогою мокрої м’якої губки, промити поверхню мильним розчином і витерти насухо.
  • Ні в якому разі не використовуйте грубі металеві мочалки та щітки з металу, оскільки акрил набагато м’якше металу і вони зроблять на поверхні подряпини. Мало того, що самі по собі подряпини – річ неприємна, так і від потрапленого в них бруду, буде складно позбутися. Користуйтеся м’якими губками, ганчірками, пластиковими шкребками, а також пластиковими абразивними мочалками.
  • Коли виливаєте в раковину залишки продуктів і рідин, відкривайте одночасно кран з водою, щоб залишки продуктів пішли в каналізацію, не затримуючись на поверхні мийки. Це позбавить вас від виникнення плям; особливо це критично для мийок, виконаних зі світлих відтінків каменю.
  • Щоб не допускати утворення сольових відкладень від висихань води, завжди витирайте поверхню насухо після використання.
  • Не допускайте великої різниці температур. Наприклад, якщо ви захочете вилити залишки гарячої води після варіння пельменів, а потім відразу ж почнете мити каструлю холодною водою – поява мікротріщин неминуча. У них успішно проникають частинки бруду і залишаються там. Так виникають плями, які важко вивести.

Правила роботи на акриловій стільниці

  • Акрил і висока температура. Безпосередньо на саму поверхню стільниці можна ставити тільки холодний посуд. А якщо вам потрібно поставити гарячу сковороду або каструлю, обов’язково користуйтеся спеціальними підставками під гаряче. Розпечена до декількох сотень градусів чавунна сковорода, поставлена ​​прямо на стільницю, здатна зіпсувати будь-яку акрилову поверхню, незалежно від крутості марки та ціни виробу. Термічні пошкодження хоч і не є незворотними, але їх ліквідація вимагає допомоги кваліфікованого майстра.
  • При нарізці продуктів, обов’язково користуйтеся обробними дошками. В іншому випадку, навіть просто нарізаючи хліб на стільниці без використання дошки, незабаром ви жахнетеся від кількості на поверхні подряпин що з’явилися. Найбільш за все подряпини будуть помітні на поверхнях з каменю темних кольорів.
  • Обережно ставте важкі предмети на поверхню. Випадково випала з рук важка каструля з водою або випадковий сильний удару по бортику стільниці може призвести до появи відколів і утворення тріщин.

Завдяки хорошій ремонтопридатності акрилового каменю, більшість ушкоджень є оборотними. Для цього потрібно всього лише викликати кваліфікованого майстра для ремонту стільниці, який поверне вашому виробу з акрилата ідеальний первинний вигляд.

Ремонт та обслуговування акрилової стільниці
Душ або ванна? Ось у чому питання!