Обчислюємо розмір шафи

Як правильно визначити розмір шафи? Скільки має бути секцій, яка всередині буде начинка? Щоб відповісти на ці питання, необхідно визначитися, де у вас буде розташована шафа: у кутку, на всю стіну або в ніші. При цьому необхідно враховувати той факт, що шафа-купе – вбудовані меблі та перемістити його буде неможливо

Як правильно визначити розмір шафи? Скільки має бути секцій, яка всередині буде начинка? Щоб відповісти на ці питання, необхідно визначитися, де у вас буде розташована шафа: у кутку, на всю стіну або в ніші. При цьому необхідно враховувати той факт, що шафа-купе – вбудовані меблі та перемістити його буде неможливо.

Вимірювання простору під шафу, що монтується, по висоті проводитися по трьох точках – по центру, по лівому і правому краях, в результаті чого необхідно з'ясувати, чи є різниця в отриманих розмірах. Якщо є, слід уточнити відхилення. При монтажі так званої фальшпанелі усувається невідповідність розмірів по центру та по краях. Вона візуально доводить висоту шафи до стелі. Фальшпанель – це полиця ДСП довільної ширини, яка закріплюється між дверима шафи та стелею. При монтажі використовуються металеві куточки. Можна обійтися без фальшпанелі. Для цього просто необхідно зробити дах шафи як у корпусних меблях. При обмірі стін за шириною визначається, чи стоїть вертикально чи є різниця в розмірах у центрі, на рівнях підлоги та стелі. Цей дефект кривизни стін також усувається фальшпанеллю, яка кріпиться по вертикалі. Якщо у Вас ніша, то можна підрізати самі двері з огляду на кривизну стін. Якщо у Вас стеля понад 3 метри, то можна зробити шафу з антресолями. Єдиним недоліком такого шафа-купе є видима щілина між нижнім треком антресолей та механізмом антресольних дверей (нижніми колесами). Можна вивести козирок і цим уникнути цього недолік. Можна зробити і двері до стелі, тобто більше 3-х метрів, але варто використовувати алюмінієву систему. Вона дорожча за сталеву, але має більш жорстку конструкцію. Сталеві двері за висотою понад 3 метри нестійкі. На ринку популярні набірні алюмінієві двері з роздільними рамками з різними вставками з панелей, дзеркал та стекол.

При проектуванні шафи треба звернути увагу на матеріал підлоги – якщо це ковролін, то необхідна або підкладка (полиця завширшки 100-120мм) під нижній трек, або треба робити підлогу з ДСП. Це дозволить виключити втягування треку в ковролін. Якщо підлога є старим паркетом з горбистій поверхнею, також рекомендується підкладка під трек. Якщо на підлозі кахель з підігрівом, то нижній трек кладеться на рідкі цвяхи або на силіконовий герметик, так як свердління плитки може призвести до порушення системи обігріву підлоги. Підкладати підкладку небажано, тому що на кахлі довго тримається волога після миття підлоги.

При проектуванні внутрішнього пристрою шафи необхідно передусім враховувати лінію дверей. Наприклад, якщо планується встановлення всередину висувних ящиків, то треба чітко уявляти, чи дозволять двері, що знаходяться в крайньому положенні, висунутися ящикам? Чи буде вільний доступ до вішалок? Чи не буде в проектованій шафі "мертвих зон", тобто важкодоступних місць? Так, при проектуванні 3-стулкової шафи необхідно пам'ятати, що шафа може відкриватися тільки на одну третину, тобто шафу потрібно розбити на три секції. Двостулкова шафа-купе, якщо вона довша за один метр, краще ділити навпіл, так як вішало, що встановлюється без проміжних опор на таку довжину може не витримати навантаження від важкого верхнього одягу і деформуватися. Якщо Ви хочете зробити два ряди вішал для коротких речей, то відстань між вішалками добре залишити мінімум 900мм, при цьому нижнє вішало зазвичай роблять вище для того, щоб можна використовувати підлогу шафи під взуття або інші невисокі речі. Бажано щоб взуттєва полиця розташовувалася над підлогою на висоті не менше 200мм і відстань між взуттєвою полицею та вішалок було не менше 1,5 м, щоб одяг не торкався взуття. Що стосується начинки, то треба зазначити, що поряд зі стандартним набором: полиці з ДСП, ящики з ДСП, сітчасті кошики та вішала (білі та хромовані) можна в шафу встановити вішалки для штанів, краваток і вішало – витяг (ліфт), який дозволяє ефективно використовувати простір під стелею і не користуватися сходами.

Бажаємо звернути Вашу увагу на шафи-купе з підсвічуванням. Підсвічування, що монтується по верхній частині шафи, покращує зовнішній вигляд шафи, робить сучаснішим інтер'єр, покращує освітленість внутрішнього простору шафи. Як правило, підсвічування монтується на спеціальному козирку. Єдиний мінус – це те, шафа-купе буде дорожчою.

У стилі техно
Якщо не відмиваються плями з акрилової стільниці