У стилі техно

Перфорування – це ряди круглих або квадратних отворів, прорізів. У техніці воно застосовується для вентиляції механізмів, укладених у корпус, для проникнення звуку, газу або рідини. У дизайні меблів – просто заради краси.

Перфорування – це ряди круглих або квадратних отворів, прорізів. У техніці воно застосовується для вентиляції механізмів, укладених в корпус, для проникнення звуку, газу або рідини. У дизайні меблів – просто заради краси.

Крім перфорування в дизайні та в моді використовується чимало інших вилучених із контексту фрагментів. Знаходячи несподіване застосування, вони народжують дивні поєднання та асоціації. Заклепки, що рясно покривають куртки, джипи в місті, рюкзаки замість дамських сумочок з брелоками-дискетами і CD-дисками, – все це речі, які підсилили свою значущість завдяки нетиповому для них оточенню. Або черевики на тракторній підошві, якими добре бруд місити, любовно одягнені для походу до театру.

Вперше геометричні прикраси у вигляді отворів та прорізів почали використовувати Чарльз Макінтош, Франк Ллойд Райт, Йозеф Хоффман, Герріт Рітвельд – класики сучасного дизайну. Сьогодні до цього прийому вдаються Антоніо Чіттеріо, світовий законодавець моди в стилі high-tech, і Віко Маджістретті, чий дизайн набагато менш стерильний та лаконічний. У Алессандро Мендіні та Етторе Соттсасса, геометричні прорізи та отвори мають зовсім інше відсилання – візерунок, етнічний орнамент.

Зауважте: говорячи про перфорацію, ми маємо на увазі не лише круглі та квадратні отвори, а й вузькі прорізи. Як, наприклад, у новій моделі Citybox фірми EMME BI. Сяючі, гладкі двері шафи з нержавіючої сталі прикрашені вгорі і внизу трьома "вентиляційними" смужками. На думку дизайнерів EMME BI, така шафа може стояти у спальні. Так, незвичайні відчуття чекають на його власника! Розвиваючи цю "наукову" тему, додамо, що з декоративних міркувань використовуються ще й регулярні ряди рельєфних "пухирців", якими зазвичай покривають рівні металеві поверхні, щоб уникнути ковзання. Саме ними декоровані передні панелі мобільних контейнерів компанії MAISA. Виглядають такі меблі дуже серйозно та переконливо, причому у будь-якому оточенні. Напевно, саме цього й хотіли досягти дизайнери.

Як звикнути до акрилового каменю?
Обчислюємо розмір шафи