Акрилові підвіконня в домашньому інтер’єрі

Винахід штучного каменю в XX столітті дозволило цінителям натуральних матеріалів отримати хорошу альтернативу. Чудові характеристики акрилату дозволили застосовувати його для виробництва корпусних меблів, елементів інтер’єру, зовнішнього та внутрішнього оздоблення приміщень, в тому числі й для підвіконь.

Підвіконня з акрилу. Переваги матеріалу

Акрил складається зі спеціальної акрилатної смоли, мінеральних наповнювачів і пігментних добавок. Мінеральний наповнювач забезпечує міцність, пігмент визначає колір вироба, а смола пов’язує всі компоненти в одне ціле. Обробляти акрилат набагато простіше, ніж натуральний камінь. Після обробки та остаточного шліфування перед здачею замовникові, будь-який виріб з цього матеріалу може похвалитися хорошою міцністю, а зовнішній вигляд буде ідеально імітувати натуральні аналоги.

Розглянемо переваги акрилату більш докладно:

  • Відмінна ремонтопридатність. Навіть сильно подряпана поверхня з тріщинами та сколами – це не вирок. Всі ці недоліки порівняно легко можуть бути усунені таким чином, що від дефектів не залишиться і сліду.
  • Довговічність. Термін служби виробів обчислюється десятками років. Матеріал має гарну стійкість до зовнішніх впливів: практично повністю інертний до ультрафіолетового випромінювання (пряме сонячне світло), мало чутливий до впливу агресивних речовин (кислота, луг).
  • Висока механічна міцність.
  • Менша вага, в порівнянні з натуральним каменем.
  • Відсутність пор і порожнин в структурі матеріалу виключає можливість проникнення в структуру акрилата газів і рідин із зовнішнього середовища. Це означає що на ньому неможливе утворення стійких плям, а також виключене вбирання запахів. Тому догляд за виробом з акрилата простий і не завдасть труднощів.
  • Легкість в обробці дозволяє виготовляти вироби будь-яких форм і розмірів. Безшовність з’єднань і термопластичність матеріалу дозволяють втілити найнеймовірніші ідеї дизайнерів.
  • Величезний вибір текстур і кольорів. Слід також зауважити, що колір матеріалу завжди однорідний по всій товщині матеріалу. Тому в процесі експлуатації та при зносі верхніх шарів, колір вашої стільниці або підвіконня залишиться незмінним.
  • Невисока теплопровідність робить акрил теплим на дотик.

Виготовлення підвіконь зі штучного акрилового каменю

Виготовлення бере свій початок з формування ескізного малюнка і виконання замірів. Після отримання точних габаритів, формується креслення. Далі замовник вказує бажаний колір і фактуру матеріалу. Виходячи з отриманих даних, на виробництві виконується розмітка акрилових листів і їх нарізка на окремі заготовки. Якщо дизайн підвіконня передбачає наявність криволінійних форм, заготовки розігріваються і вигинаються відповідним чином, згідно з кресленням. Відповідно до обраного кольору майбутнього виробу, підбирається відповідний за кольором клей. Після охолодження деталей майстри виконують склеювання заготовок в одне ціле за допомогою спеціального двокомпонентного клею. Це дозволяє зробити стики повністю непомітними. Після затвердіння клейового розчину виконується шліфування всіх поверхонь шліфувальною машиною – це дозволяє позбутися від залишків застиглого клею, зробити невидимими стики та отримати приємний глянець. Після шліфування підвіконня набуває завершеного вигляду, тепер його можна доставити замовнику і здійснити монтаж виробу на відповідне місце.

Монтаж підвіконня зі штучного каменю

У більшості випадків товщина листів заготовок становить 12 мм. Цією товщини цілком достатньо для нормальної експлуатації з точки зору запасу міцності. Використання листів акрилата більшої товщини недоцільно та особливих переваг не має.

Як правило підвіконня виробляють без основи. Однак в деяких випадках може бути передбачено наявність спеціальних підкладок, призначення яких – надати більшу жорсткість і збільшити сумарну товщину підвіконня.

У будь-якому випадку процес монтажу підвіконня здійснюється з використанням спеціальної будівельної піни, яка має низький коефіцієнт розширення. Це забезпечує надійну фіксацію виробу в місці своєї установки. Також в разі необхідності приклеюються бортики та додаткові декоративні елементи.

Після монтажу підвіконня піддають остаточному шліфуванню та поліруванню.

Душ або ванна? Ось у чому питання!
Матеріали для виробництва кухонних стільниць