Кварцовий агломерат. Що з нього роблять?

Сьогодні в обробці приміщень, а також при виготовленні меблевих та інших видів виробів широко застосовуються штучні матеріали, одним з яких є кварцовий і акриловий камінь. Що таке кварцовий агломерат, як він виробляється і де використовується, піде мова в цій статті.

Кварцовий камінь є твердим композитним матеріалом, склад якого включає 96% природного кварцу і 4% полімерної смоли і барвника. Його виробляють з натуральної кварцової крихти, що відрізняється високою практичністю і презентабельним зовнішнім виглядом. В результаті впливу вакууму, високого тиску і сильної вібрації всі складові агломерату спресовують і створюють листи з непористою структурою. Потім їм надають потрібну товщину і полірують.

Завдяки своїм характеристикам кварцовий композит є гідним конкурентом сучасних штучних матеріалів. Він має високу міцність, не вбирає вологу, відрізняється екологічністю, тривалим терміном експлуатації, стійкістю до подряпин, потьмянінню і різних видів кислот. Матеріал досить термостійкий, зберігає свою форму протягом всього терміну служби, тому популярний у виробництві камінних порталів. Кварцового агломерату присвоєно стандарт якості ISO 9001. Він відповідає гігієнічним і радіаційним стандартам, тому може перебувати в безпосередньому контакті з уживаними в їжу продуктами.

Вироби з кварцового агломерату зустрічаються в домашніх інтер’єрах, медичних та багатьох громадських закладах. Матеріал використовують для виготовлення стінових панелей, кухонних стільниць, підвіконь, барних стійок, раковин, мийок, операційних столів. Камінь також використовується як облицювальний матеріал в торгових залах, холах, розважальних центрах, аеропортах, вокзалах і т.д. Він невибагливий в догляді, на ньому не залишаються плями від вина, бруду і соку, лимонної кислоти, оскільки має гладку поверхню. Матеріал дивує різноманітністю візерунків і багатою палітрою кольорів. Це відкриває дизайнерам величезне поле для фантазії і дозволяє втілити в життя оригінальні ідеї.

Виробники кварцового агломерату випускають його з глянцевим, матовим або напів-матовим поліруванням. Вони постійно розширюють колірну гамму каменю і працюють над створенням нових видів декору. Вироби з нього також можуть мати орнаментальний малюнок, текстуровану поверхню і т.д. Дуже красиво виглядають поверхні, що імітують візерунок натурального мінералу, що підкреслюють його природну красу.

Кварцовий агломерат Samsung Radianz виготовляє корпорація Самсунг з Південної Кореї. Виробництво цього штучного мінералу було налагоджено підприємством у 2009 році, і сьогодні на ринку представлено понад чотирьох десятків його забарвлень. Колірна гамма каменя дивує як натуральними природними кольорами, так і насиченими фарбами, що роблять інтер’єр більш яскравим і жвавим. Поверхні з цього композитного матеріалу сьогодні зустрічаються не тільки в домашній обстановці, але також затребувані в ресторанах, театрах, лікарнях, великих магазинах і інших публічних закладах. У медичних установах їх використовують завдяки високій гігієнічності, довговічності і прекрасним експлуатаційним якостям. А в громадських місцях вони застосовуються не тільки завдяки технічним характеристикам, а й преміальному зовнішньому вигляду з метою підкреслити їх престижність.

Чому вироби з акрилового каменю такі дорогі?
Акриловий камінь для ресторанів і кафе