Ідеальна мийка для кухні у вашому будинку

Кухонна мийка – чи не найбільш багатофункціональна річ в будинку. Адже потрібна вона далеко не тільки для того, щоб вимити посуд або фрукти. У ній також розморожують рибу, м’ясо або овочі. Ще, нерідко все це необхідно зробити одночасно. Тому до вибору мийки для кухні господині ставляться особливо прискіпливо. Вона повинна бути зручна, естетична, гігієнічна, а крім того, підходити по стилю і розмірам.

Візуальний підхід до вибору мийки для кухні

Перше, на що звертають увагу жінки, вибираючи мийки для кухні, її естетична привабливість. Виробники цей «дамський» похід знають відмінно. Тому особливу увагу приділяють гармонійності форми кухонних раковин.

Більшість компаній мають в колекціях різноманітні моделі мийок: круглі або овальні, квадратні або прямокутні, навіть трикутні та асиметричні. Також вироби розрізняються по глибині та конструкції.

Багато покупців часто вважають за краще купити мийку для кухні не з однією чашею, а з кількома. Найбільш поширене їх число – дві. Однак деякі марки пропонують мийки для кухні з великою кількістю чаш, які можуть мати різну форму і габарити. Невеликі раковини, як правило, групуються навколо центральної, створюючи незвичайну архітектурну композицію. Крім того, такі моделі вважаються більш функціональними.

Практичний вибір

Практичні господині обов’язково звертають увагу на матеріал мийки. Адже підтримання чистоти неминуче ляже на дамські плечі. Тому, чим менш важким він буде, тим краще. Та й гігієнічність матеріалу – не останній параметр при виборі цього виробу.

Самий бюджетний варіант – мийки для кухні з нержавіючої сталі. Вони мають хороші технічні характеристики, відрізняються зносостійкістю і легко миються. Відполіровані до дзеркального блиску раковини вимагають більш трудомісткого догляду, ніж матові або що мають гравіювання на поверхні. Єдиний вагомий недолік всіх металевих мийок – високий рівень шуму.

Керамічні кухонні раковини стійкі до появи подряпин, нечутливі до агресивних хімічних сполук, і витримують досить високі температури. Але, як будь-яка кераміка, такі мийки можуть розбитися від сильного удару. До того ж вони мають неабияку вагу, що дещо ускладнює процес монтажу.

Сучасне рішення – установка мийки для кухні з композитних матеріалів. Мийки зі штучного кварцу або мармуру набувають все більшу популярність у покупців. У догляді вони надзвичайно прості. А речовини та кам’яна крихта, що входить до складу, надають виробу виняткову міцність, а акрил дозволяє виготовляти мийки найрізноманітніших форм.

Крім того, кухонні раковини з композиту мають значну колірну палітру. Тому вибрати модель, найбільш слушного відтінку, не складно.

Конструкція має значення

Сучасні мийки для кухні також розрізняються за способом монтажу. Накладні вироби встановлюються на тумби без верху. У них металева рама замінює собою робочу поверхню.

Врізні раковини вставляються в отвір стільниці, відповідні за розмірами. Такі моделі виглядають більш естетично в порівнянні з накладними.

Можливо також зробити стільницю і мийку єдиним цілим. Для цього потрібно буде замовити мийку з акрилу – матеріалу, що дозволяє нівелювати стики між кухонними елементами, завдяки чому мийка буквально стає логічним продовженням робочої поверхні такої ж акрилової стільниці, та виглядає як монолітна конструкція.

Правда, монтаж інтегрованих раковин – справа дуже трудомістка. Тому вартість установки їх, зазвичай, вище, ніж будь-якої іншої мийки.

Додаткові функції

Сучасні мийки для кухні можуть бути оснащені додатковими зручними та корисними пристроями. Серед них, наприклад, диспоузер. Це електричний прилад, призначений для подрібнення кухонних відходів. Він встановлюється під раковиною і перемелює яєчну або горіхову шкаралупу, овочеві очищення, кавунові кірки, а також курячі або рибні кістки.

Можуть стати в нагоді на кухні та такі речі, як вбудований дозатор миючого засобу, а також дошка для нарізання, вмонтована в край раковини.

Як вибрати обідній стіл для кухні
Дизайн кухні в приватному будинку