Як вибрати обідній стіл для кухні

Обідній стіл є центром кухні, її душею, так що він повинен обов’язково виконувати ряд естетичних і практичних вимог. З обіднім столом пов’язано багато традицій і звичаїв, яким дані меблі повинна відповідати.

Основні критерії вибору обіднього столу:

 • Таке приміщення як кухня постійно піддається впливу перепадів температур, попаданню вологи, тому меблі для неї обов’язково повинні бути зроблені з міцного та довговічного матеріалу.
 • Якщо кухня невелика, то краще за все розглядати варіанти невеликого розміру або столів обладнаних механізмами.
 • Також важливо звертати увагу на форму виробу, щоб найбільш вдало розмістити його в приміщенні.
 • Необхідно також вибрати такий розмір меблів, щоб поміститися вся родина.

Наступний не менш важливий пункт в інструкції по вибору обіднього столу – це матеріал.

В даний час кухонні столи виробляються з матеріалів:

 • Скло
 • Штучний камінь
 • Масив дерева
 • ЛДСП
 • МДФ
 • З використанням мозаїки, плитки.

Тепер необхідно вибрати, який з матеріалів найбільш підходить для обіднього столу:

 1. Скло. Зі скляною стільницею виріб виглядає досить красиво і витончено, але  є загроза того, що будь-яка рідина, яка проллється на поверхню, може потрапити під скло, і видалити її не вийде. Так що, це не найкращий варіант.
 2. Вироби зі стільницею, зробленої повністю зі скла. Найважливіше – підібрати стільницю для кухні з міцного розжареного скла, яке розколеться на безпечні шматки при ударі.
 3. Стіл і стільниця зі штучного каменю виглядає розкішно. Такий варіант може підійти до будь-якого кухонного гарнітура. Акриловий і кварцовий камінь мають безліч кольорів, доступних для замовлення. До того ж цей матеріал набагато менше пошкоджується, ніж, наприклад, альтернатива з масиву дерева.
 4. Масив дерева дуже непростий в догляді матеріал, він вимагає особливого ставлення та умов температури і вологості, але дуже ефектно виглядає. Дерев’яну поверхню досить важко утримувати в чистоті, її потрібно обов’язково розташовувати якомога далі від нагрівальних приладів, не допускати занадто високий рівень вологості в приміщенні.
 5. ЛДСП – це найбільш бюджетний варіант. Головна особливість полягає в тому, що вироби мають більшу різноманітність в дизайні і колірних рішеннях, але мають невисоку міцність.
 6. МДФ – набагато більш дорого виглядають і мають більшу міцність і довговічність, ніж схожий матеріал ЛДСП.
 7. Столи з оздобленням із мозаїки виглядають розкішно, але вимагають ретельного догляду. А регулярне очищення швів між елементами мозаїки буде займати велику кількість часу і сил.
 8. Столи зі стільницею, обробленою плиткою, не вимагають особливого догляду, стійкі до зовнішніх впливів, не дряпаються.

Як бути, якщо на кухні мало місця, але без столу ніяк не обійтися?

Для маленьких приміщень існують варіанти з механізмами або столи-трансформери, які можуть прикріплюватися на стіни і бути зовсім непомітними, а якщо прийдуть гості, цю кухонні меблі можна легко розкласти.

А як же вибрати форму обіднього столу?

Форму необхідно вибирати в залежності від особистих уподобань і розмірів приміщення, форм столів існує дуже багато, але найпопулярнішими є кругла і класична прямокутна.

Як підібрати розмір обіднього столу?

Розмір потрібно підбирати такий, щоб за столом поміщалися всі члени сім’ї, але на кухні ще залишалося вільне місце. Необхідно враховувати, що ширина повинна бути не більше одного метра і не менше 80 сантиметрів. Якщо виріб буде занадто широким, людям, що сидить за ним, буде важко спілкуватися, а якщо дуже вузьким, то на поверхні зовсім не залишиться місця для сервірування.

Вибір обіднього столу не менш важливий, ніж купівля кухонного гарнітура, так що поставитися до цієї справи варто ґрунтовно.

Кухонна стільниця кварцовий або акриловий камінь?
Ідеальна мийка для кухні у вашому будинку