Докладніше про камінь Corian™

Коріан для нас – матеріал зовсім новий. І це просто дивно, з огляду на те, що концерн "Дюпон" (DuPont) винайшов його ще в середині минулого століття, а сьогодні він буквально в масовому застосуванні, і кожен із нас безперечно бачив його. Тільки не поспішайте відмовлятися: мовляв, вперше бачимо, вперше чуємо. Якщо ви бували в "Макдоналдсі", то знайте, що всі стільниці там виготовлені з коріану. Якщо ви навіть і не їдали гамбургерів, то, напевно, бували у стоматолога, а значить, висока ймовірність, що коріан красується у вашій ротовій порожнині – адже саме з нього роблять пломби.

Коріан для нас – матеріал зовсім новий. І це просто дивно, з огляду на те, що концерн "Дюпон" (DuPont) винайшов його ще в середині минулого століття, а сьогодні він буквально в масовому застосуванні, і кожен із нас безперечно бачив його. Тільки не поспішайте відмовлятися: мовляв, вперше бачимо, вперше чуємо. Якщо ви бували в "Макдоналдсі", то знайте, що всі стільниці там виготовлені з коріану. Якщо ви навіть і не їдали гамбургерів, то, напевно, бували у стоматолога, а значить, висока ймовірність, що коріан красується у вашій ротовій порожнині – адже саме з нього роблять пломби.

Застосування. Коріан настільки стрімко входить у наше життя, що якщо тільки перерахувати всі сфери його застосування, вийде значний список. У квартирі або офісі з нього можливо буквально все: стіни, підлога, стеля, двері, стільці, шафи та шафи, столи та стільниці, різноманітна фурнітура, вимикачі, корпуси телевізора та комп'ютера, світильники, свічники, вазочки. Сходи, колони, каміни з коріана виходять просто чудові. Але найчастіше, звичайно, із цього матеріалу роблять стільниці. Дуже красиво плюс практично та гігієнічно. Хазяйки люблять ще замовляти з коріану раковини. Мало того, кухню та ванну кімнату взагалі можна зробити цілком з коріану.

З чого його зроблено. Коріан – це композит, що складається з мінерального наповнювача, кольорових пігментів та сполучного компонента – акрилової смоли. Як мінеральний наповнювач використовують тригідрат алюмінію – білий порошок, один з компонентів білої глини. Тієї самої, з якої роблять високоякісний фарфор. Пігменти, що фарбують – так звані мінерали харчової якості – надають колір прозорій акриловій смолі. Виготовлення коріану – процес складний, високотехнологічний та трудомісткий.

Як він виглядає. Загалом у спектрі коріана близько сотні кольорів, крім того, їх можна комбінувати. Коріан може бути однотонним: червоним, чорним, помаранчевим, рожевим. Кольори чисті, насичені, густі. Але при цьому він може бути найнесподіваніших кольорів – наприклад, іскристий. Порівняти його просто нема з чим, він ні на що не схожий. Щоправда, є колекції, де коріан імітує натуральний камінь. Наприклад, у "гранітній" колекції він строкатий, зернистий, з різнокольоровими вкрапленнями, у "мармуровій" – ніжних забарвлень, з м'якими розлученнями, ніби злегка прозорий.

Як це робиться. Концерн "Дюпон" має всього два заводи з виробництва коріану: у США та Японії. Там виготовляються коріанові листи, які потім розсилаються по всьому світу фабрикаторам. Це атестовані "Дюпоном" фірми, які з цих листів роблять усілякі дивовижні речі. Цікаво, що замовляючи виріб у фабрикатора, ви отримуєте десятирічну гарантію від самого концерну "Дюпон", а не від фірми-фабрикатора.

Листи бувають товщиною 6, 13 та 19 мм. 6-міліметрові йдуть тільки для облицювання стін, а 13 і 19 мм – для решти. Наприклад, раковина робиться так. Спочатку роблять спеціальну форму, туди поміщають пластичний листок коріана, обрізаний до потрібного розміру і розігрітий у печі до температури 200 градусів. Під тиском він перетворюється на вигнутий напівфабрикат. Потім раковину вклеюють у стільницю (без шва!), відполірували – і готово.

Властивості. Від штучних матеріалів завжди чекаєш якоїсь бяки у сенсі екології та здоров'я. Але не такий наш герой, Коріан Дюпонович. В інструкції сказано: "Дозволений для використання в контакті з їжею". Тому його вітають у барах, кафе та ресторанах. А для домашньої кухні це взагалі ідеальний варіант. На такій стільниці можете сміливо залишати їжу та розкачувати тісто. Саме тому, що матеріал дуже гігієнічний, плюс не вбирає вологу та жир. Акрилова смола робить його абсолютно гладким та непористим, тому на його поверхні мікроби просто не виживуть.

Від того, що непористий він дуже міцний. Усі удари долі, наприклад, у вигляді сковродки, витримує стійко – не б'ється. Якщо навіть з'явиться невеликий скол, його легко відреставрувати, приклеївши шматочок акриловим клеєм. А якщо, припустимо, поверхня подряпається, теж не засмучуйтесь: потрібно зачистити її наждачкою і відполірувати.

Коріан – речовина пластична. Іншими словами, якщо нагріти до певної температури, можна надати йому найскладнішу і найнеймовірнішу форму: скрутити, зігнути, розкотити. Але як тільки виріб затвердіє – все! Відтепер і навіки триматиме ту форму, в якій ви захотіли його увічнити. Спочатку матеріал ріжуть на аркуші. Потім лист перетворюють на будь-що: на стільницю, раковину, колону. Якщо листів кілька, місця їх склеювання неможливо побачити навіть озброєним оком. Отже, виріб виглядатиме монолітом. Наприклад, один із клієнтів замовив із коріану всю ванну кімнату, причому в ній не було жодного прямого кута. Ванна плавно перетікала в підлогу, а з підлоги виростав стілець.

Все пізнається в порівнянні. Тому порівняємо коріан з мармуром, тому що сфери застосування у них дуже схожі, та й виглядають вони як брати. Як би добре не було відполіровано мармур, на поверхні все одно залишаться мікротріщинки. Згодом туди заб'ється бруд, поселяться колонії мікробів, і швидке вологе прибирання тут уже не допоможе, тільки повна дезінфекція. Також для мармуру небезпечні такі нешкідливі на вигляд продукти, як кава та лимон. Від них на кам'яних плитах залишаються незнищенні плями. Від усіх цих проблем страждає, звичайно, зовнішній вигляд мармурової поверхні. Мало того, мармуровий виріб не залишиться байдужим до влучного удару чи подряпин. Усі ці мармурові страждання коріану не знайомі. Розбити його практично неможливо, а як вчинити з подряпинами – ми вже говорили.

З мармуру не все можна зробити. Наприклад, мармурову колону чи ванну доведеться виточувати із цілого шматка. Так от, по-перше, навряд чи знайдеться така брила мармуру. А по-друге, як уже говорилося, перекриття навряд чи витримають таку собі махину, та й рахунок у у.о. вийде великий. А коріан – легкий. Наприклад, колону або ванну з нього можна встановити в будинку з будь-якими, навіть хисткими перекриттями.

Ціни. Дуже важко вивести якусь середню ціну на коріан. Вона на кожен виріб залежатиме від багатьох факторів: один колір вибраний або кілька, наскільки складна форма виробу, скільки часу потрібно на виробництво. Якщо порівнювати з тим же мармуром: двометрова мармурова колона коштуватиме 10-12 тисяч доларів, а коріанова – 3-4 тисячі. І для того, щоби поставити її вдома, не доведеться нести додаткові витрати на посилення перекриттів та виклик підйомного крана, кажуть професіонали.

Сфери застосування коріану стрімко розширюються, і цілком можливо, що він вже зробив крок або скоро зробить крок у ваш будинок. Цей універсальний матеріал, що поєднує красу та функціональність .

Характеристики та властивості каменю STARON®
Вибір стільниці зі штучного каменю