Які бувають види кухонних стільниць?

Правильний вибір стільниці для кухні – це не тільки виявлення особливих якостей матеріалів, з яких вона створюється, а й функціональних особливостей, які об'єднуючись утворюють єдиний стиль на кухні та елегантність.

Кухонні стільниці є не тільки доповненням інтер'єру, але також несуть у собі масу функціональності: під стільницею мають на увазі майданчик для обробки продуктів та встановлення побутових приладів, які створюють у свою чергу як механічний вплив, так і досить сильну вібрацію.

 

Правильний вибір стільниці для кухні – це не тільки виявлення особливих якостей матеріалів, з яких вона створюється, але й функціональних особливостей, які об'єднуючись, утворюють єдиний стиль на кухні та елегантність.

Кухонні стільниці є не тільки доповненням інтер'єру, але також несуть у собі масу функціональності: під стільницею мають на увазі майданчик для обробки продуктів та встановлення побутових приладів, які створюють у свою чергу як механічний вплив, так і досить сильну вібрацію.

Найперше, на що варто звернути увагу при висвітленні практичної сторони стільниць – це вологостійкість. Щоденні водяні бризки, різання овочів і фруктів (навіть під обробні дошки досить часто просочується сік) призводять до поступового набухання матеріалу, утворення бактерії та плісняви, особливо це стосується стикувальних швів. Ці явища більшою мірою проявляються на площі раковини стільниці.

Далі не забувайте про те, що стільниця навколо варильної плити постійно буде повалена перепадам температур, розміщенню на ній гарячого посуду та столових приладів, бризок окропу та жиру від страв, що готуються поруч.

Виходячи з перерахованих вище ризиків зробить відзначити, що найбільшої практичності заслуговують стільниці зі штучного каменю або натурального каменю, саме камінь вологостійкий і однорідний, не допускає утворення мікротріщин і перешкоджає розмноженню шкідливих бактерій. Однак існують і інші види стільниць, про переваги яких також сказано чимало.

Абсолютно все виробництво стільниць має класифікацію як за матеріалами, так і за цінами. Наприклад, недорогі стільниці можна купити з дсп, і ламінорованого пластику, дорожчі – дерев'яні стільниці та зі штучного каменю, найдорожчі – мармурові стільниці та їх інших порід натурального каменю.

Ламінована стільниця – досить популярна на сьогоднішній день. Завдяки вправним дизайнерам вона може стати прекрасним аналогом натурального масиву дерева. Поверхня досить стійка до механічних дій. Більше того, вона легка у догляді та не потребує особливих витрат. Головне – дотримуватись правил температурно допустимого режиму впливу на неї.

Ламінований пластик ударостійкий, стійкий від подряпин. Як правило, виробники ламінованих стільниць у Росії та Польщі використовують основу завтовшки від 0,4 до 0,5 мм. А виробники Італії та Німеччини – близько 0,8мм. А як відомо, чим більша товщина пластику, тим вищі його характеристики. Так наприклад, при товстому пластику стільниця витримує температуру більше 200 градусів, а також стійка від впливу плям червоного вина, чорнила, кави.

Ще одна особливість – можливість закруглення пластику на зовнішній частині стільниці.

Стільниця з ДСП – плита 3-5 см, покрита ламінатом. Вона також досить міцна і широко застосовується. Стандартна ширина плити – 60см. Що таке ДСП плита? Це ретельно подрібнена та просушена стружка листяних та хвойних порід дерева, яка зітрується, покривається смолою та спресовується під впливом заводських пресів за високих температур. Далі вона покривається ламінатом – паперово-смоляними плівками також під впливом високих температур. Ламінат гарантує ДСП високу стійкість до термічних та механічних впливів, вологих умов. Імітація натуральної деревини та каменю в широкій гамі кольору стільниць – здивує навіть найвибагливіших дизайнерів кухні.

Кам'яна стільниця – проте найпрактичніша з перелічених вище матеріалів, тому що витримує різні впливи по максимому. Однак цей вид стільниць дуже дорогий у використанні на кухні, тому більшою мірою стільниці з каменю встановлюють на замовлення за строго індивідуальними проектами. бежевий.

Акрилова стільниця – тобто штучний камінь. Стандарт товщини акрилової стільниці – 12мм. Вона також дуже довговічна – від 20 років! Подряпини досить легко поліруються, а тріщини та сколи обробляються спеціальним клеєм та шліфуються за допомогою фахівців. Матеріал не тільки приємний на дотик, він практичний, добре поєднується з іншими матеріалами, наприклад, деревом, склом та пластиком, металом. Невелика вага при встановленні акрилової стільниці – додає плюсів у практичну сторону.

Отже, ви бачите, що стільниці для кухонних гарнітурів, що виготовляються на сьогоднішній день, можуть підкреслити і доповнити будь-який стиль в інтер'єрі, який тільки ви захочете.

Вічне підвіконня
Про акрил з наукового