Революція у світі інтер’єрів сталася в 1967 році, після того, як Дональд Смоук (вчений з США) створив штучний камінь. Міцний, екологічно безпечний матеріал на основі крихти натурального кварцу і полімерних смол був наділений багатою палітрою кольорів. За сукупністю фізичних і естетичних властивостей, кварц і акрилат знайшли широке застосування в дизайні інтер’єрів – з водонепроникної, непористої плити виробляють елементи посиленого експлуатаційного навантаження:
- стільниці;
- барні стійки;
- підвіконня.
Оскільки вікна є практично у всіх приміщеннях житлового, офісного та комерційного циклу, актуальності підвіконь слід тільки позаздрити. Але актуальним залишається питання: як правильно встановити підвіконня зі штучного каменю, щоб дотримати практичність і не порушити естетику вікна?
У чому секрети правильного монтажу: вгадати з кольором або геометричними параметрами?
Колір і структура
Перед тим, як встановити підвіконня з каменю та облагородити внутрішній вигляд вікна, необхідно визначитися з вибором матеріалу. Дизайнери використовують два найбільш поширених типів штучного каменю:
- акрил (на основі полімерних і мінеральних компонентів, а також акрилової смоли);
- кварцит (на 90-95% складається з дрібної фракції натурального кварцу і сполучних компонентів).
Підвіконня з каменю синтетичного походження буде міцним, гігієнічно безпечним, володіє респектабельним виглядом. З огляду на дисбаланс температур (холод від вікна і жар від батареї взимку), для такої місії підійде саме штучний камінь.
Матеріал вибирають під колір і дизайн вікна: до металопластикового профілю підходять плити однотонного формату, а також які імітують мармур, дерево або іншу фактуру.
Матова або глянцева поверхня простої, каскадної або еркерної форми – вибір індивідуальний. Тут враховуйте загальний стиль інтер’єру кімнати, а також забарвлення і дизайн штор (тканеві, тюль, ролети, жалюзі).
Форма і розмір
Традиційно, підвіконня відповідає формату внутрішньої віконної «западини», яка обмежується схилами. Глибина підвіконня може бути трохи посилена, якщо збільшити його ширину і продовжити виступ всередину кімнати. Широкі підвіконня – це додаткова полиця, функціональна ніша для вазонів, книг, декоративної атрибутики.
Довге та широке вікно кухні з легкістю перетвориться в зручний столик «а-ля барна стійка», якщо замовити підвіконня у вигляді стільниці.
Перед тим, як встановити підвіконня з каменю (кварциту або акрилу), майстер вимірює місце, де буде знаходитися елемент, і малює креслення на підставі вимірів. Заготовку з каменю виконують за заданими параметрами. Спосіб кріплення готового підвіконня – накладний або вбудований.
Досконально технологію виготовлення і установки елемента знають досвідчені майстри компанії «ДНД Груп».
Досить просто озвучити свої побажання щодо дизайну вікна – і вам підкажуть, яке саме підвіконня підійде для конкретних побутових завдань!