Як правильно встановити підвіконня із штучного каменю: поради професіоналів «ДНД Груп»

Революція у світі інтер’єрів сталася в 1967 році, після того, як Дональд Смоук (вчений з США) створив штучний камінь. Міцний, екологічно безпечний матеріал на основі крихти натурального кварцу і полімерних смол був наділений багатою палітрою кольорів. За сукупністю фізичних і естетичних властивостей, кварц і акрилат знайшли широке застосування в дизайні інтер’єрів – з водонепроникної, непористої плити виробляють елементи посиленого експлуатаційного навантаження:

  • стільниці;
  • барні стійки;
  • підвіконня.

Оскільки вікна є практично у всіх приміщеннях житлового, офісного та комерційного циклу, актуальності підвіконь слід тільки позаздрити. Але актуальним залишається питання: як правильно встановити підвіконня зі штучного каменю, щоб дотримати практичність і не порушити естетику вікна?

У чому секрети правильного монтажу: вгадати з кольором або геометричними параметрами?

Колір і структура

Перед тим, як встановити підвіконня з каменю та облагородити внутрішній вигляд вікна, необхідно визначитися з вибором матеріалу. Дизайнери використовують два найбільш поширених типів штучного каменю:

  • акрил (на основі полімерних і мінеральних компонентів, а також акрилової смоли);
  • кварцит (на 90-95% складається з дрібної фракції натурального кварцу і сполучних компонентів).

Підвіконня з каменю синтетичного походження буде міцним, гігієнічно безпечним, володіє респектабельним виглядом. З огляду на дисбаланс температур (холод від вікна і жар від батареї взимку), для такої місії підійде саме штучний камінь.

Матеріал вибирають під колір і дизайн вікна: до металопластикового профілю підходять плити однотонного формату, а також які імітують мармур, дерево або іншу фактуру.

Матова або глянцева поверхня простої, каскадної або еркерної форми – вибір індивідуальний. Тут враховуйте загальний стиль інтер’єру кімнати, а також забарвлення і дизайн штор (тканеві, тюль, ролети, жалюзі).

Форма і розмір

Традиційно, підвіконня відповідає формату внутрішньої віконної «западини», яка обмежується схилами. Глибина підвіконня може бути трохи посилена, якщо збільшити його ширину і продовжити виступ всередину кімнати. Широкі підвіконня – це додаткова полиця, функціональна ніша для вазонів, книг, декоративної атрибутики.

Довге та широке вікно кухні з легкістю перетвориться в зручний столик «а-ля барна стійка», якщо замовити підвіконня у вигляді стільниці.

Перед тим, як встановити підвіконня з каменю (кварциту або акрилу), майстер вимірює місце, де буде знаходитися елемент, і малює креслення на підставі вимірів. Заготовку з каменю виконують за заданими параметрами. Спосіб кріплення готового підвіконня – накладний або вбудований.

Досконально технологію виготовлення і установки елемента знають досвідчені майстри компанії «ДНД Груп».

Досить просто озвучити свої побажання щодо дизайну вікна – і вам підкажуть, яке саме підвіконня підійде для конкретних побутових завдань!

Як правильно вибрати стільниці зі штучного каменю: рекомендації фахівців «ДНД Груп»
Види барних стійок із штучного каменю: раціональні та креативні ідеї для сучасної кухні або кафе