Види штучного каменю

Камінь ділиться на дві групи :

  • Листовий;
  • Рідкий.

Штучний камінь в основному представлений трьома групами :

  • Акриловий;
  • Поліестеровий;
  • Кварцовий.

Камінь ділиться на дві групи :

  • Листовий;
  • Рідкий.

Штучний камінь в основному представлений трьома групами :

  • Акриловий;
  • Поліестеровий;
  • Кварцовий.

Основне відмінність поліестерового каменю від акрилового – неможливість термоформування, тобто. цей камінь під впливом температури не гнеться.

Поліефірні смоли є більш плавкими, ніж акрилові. Це накладає деякі обмеження на сферу застосування виробів із поліестерового каменю. Не рекомендується використовувати такі вироби за умов значного перепаду температур (наприклад, поруч із кухонною плитою).

Кварцовий штучний камінь – матеріал на основі натурального кварцу та синтетичних смол. Камінь відрізняється винятковою міцністю. Вироби з цього матеріалу виготовляються з використанням каменерізних та полірувальних верстатів.

Одна з найважливіших властивостей акрилового штучного каменю – можливість використання термоформінгу, процесу, що дозволяє досягти найскладніших форм і реалізувати найсміливіші дизайнерські ідеї сучасного інтер'єру. Штучний камінь дозволяє: змінювати форму деталей при нагріванні, облицьовувати горизонтальні та вертикальні площини, здійснювати склеювання на стиках поверхонь без видимих швів.

Акриловий камінь, як і поліестеровий, легко піддається обробці деревообробним обладнанням з твердосплавними елементами (свердління, обрізування, шліфування наждачним каменем), легко формується. При виробництві вигину, формуванні та для виконання заокруглених радіусів дозволяється використання тільки повільного нагріву; неприпустиме використання нагрівального інструменту та відкритого полум'я.

Стики та шви на виробах практично відсутні за рахунок використання спеціальних клеїв, що відповідають за кольором та хімічним складом штучному каменю. Вироби зі штучного каменю мають здатність витримати сильний механічний вплив. Для виготовлення стільниць з підкладкою з дерева, ДСП, МДФ. рекомендується застосування листів не тонше 6мм, т.к. під впливом навантаження чи ударі матеріал розтріскується.

Стільниця зі штучного каменю має бути абсолютно герметичною т.к. попадання вологи призведе до деформації дерева, ДСП або МДФ та пошкодження поверхні. Штучний камінь повинен зберігатися на плоскій і рівній поверхні: плашмя або на стійці у вигляді піраміди.

Переносити листи слід вертикально. Виготовлені деталі з кутами та швами повинні переноситися акуратно, причому область, що примикає до кутів та швів, повинна бути забезпечена підпірками. При перенесенні стільниць з вирізами необхідно використовувати дошку, що несе.

Перевозити штучний камінь слід плашмя на рівній, горизонтальній площині, з прокладками. Великі деталі повинні перевозитися в положенні ребра. Краї матеріалу повинні бути забезпечені прокладками та закріплені скобами, щоб запобігти зміщенню листів.

Бірюзовий колір в інтер’єрі
Акрилові ванни, за і проти