Види кухонних мийок

Миття в комбінації з холодильником та плитою є невід'ємною частиною робочого трикутника кухонного простору. Отже, вона повинна бути, з одного боку, практичною, функціональною та зручною, а з іншого, відповідати інтер'єру кухні.

Що стосується естетичної сторони, сьогодні пропонується широкий вибір моделей різних кольорів, розмірів, форм, і конфігурацій, виготовлених як з нержавіючої сталі, так і з композитних матеріалів.

Миття в комбінації з холодильником та плитою є невід'ємною частиною робочого трикутника кухонного простору. Отже, вона повинна бути, з одного боку, практичною, функціональною та зручною, а з іншого, відповідати інтер'єру кухні.

Що стосується естетичної сторони, сьогодні пропонується широкий вибір моделей різних кольорів, розмірів, форм, і конфігурацій, виготовлених як з нержавіючої сталі, так і з композитних матеріалів.

Якщо ж говорити про зручність і функціональність, то тут важливу роль відіграє не індивідуальний смак, а правильний вибір моделі, обумовлений безліччю різних факторів: площею кухні, типом кухонного гарнітура, а також складом сім'ї, якій мийка повинна служити протягом досить тривалого терміну.

Різні типи установки миття
Одним із практичних визначальних критеріїв вибору мийки є тип її встановлення в стільницю. Проводячи класифікацію кухонних мийок за типом установки, зазвичай говорять про три основні групи. Кожна з цих груп має свою специфіку за цінами та умовами експлуатації.
Накладні мийки – мийки, які буквально "вдягаються" на шафу стандартного розміру, замінюючи собою стільницю.
Такий варіант установки підходить для недорогих комплектів кухонних меблів у тому випадку, коли гарнітур складається з шаф, що окремо стоять.

До переваг такого методу інсталяції можна віднести його простоту та доступність, оскільки встановлення накладного миття не вимагає жодних складних маніпуляцій зі стільницею, її легко можна встановити і самостійно, не вдаючись до допомоги фахівців.
За недоліки можна вважати порівняно невелику товщину і деякі незручності при експлуатації, коли вода може потрапляти в зазор між кухонними шафами, що негігієнічно і незручно.
Врізні мийки – найпоширеніший і найзвичніший варіант для сьогоднішнього споживача.
Популярність пояснюється, перш за все, тим, що при встановленні такого миття не виникає особливих проблем з формою вирізу в стільниці, який під силу зробити і неспеціалісту, без екзотичного професійного обладнання. Ця процедура відносно доступна за вартістю, підходить для кухонних гарнітурів із загальною стільницею, які найчастіше зустрічаються у сучасному інтер'єрі.

Врізні мийки можуть встановлюватися в стільницю різної товщини і практично з будь-якого матеріалу: нержавіючої сталі, натурального дерева, ламінованої ДСП, пластику, натурального та штучного каменю.

До переваг врізних мийок відносять їхню гігієнічність та високу якість нержавіючої сталі, порівняно з накладними моделями.
Крім цього, врізні мийки можуть набувати абсолютно різних форм і випускаються в безлічі розмірів і конфігурацій, для їх встановлення не потрібна шафа зі строгими розмірами, як для накладних мийок. Тому ще один аргумент на користь врізних моделей – багатство вибору.
Інтегровані мийки – велика група мийок, при інсталяції яких становище їх бортика щодо краю стільниці може бути вищим, нижче або врівень з нею. Такий спосіб інсталяції є трудомістким і досить дорогим (вручну таке миття встановити практично неможливо, тому доведеться звертатися до фахівців, які за допомогою координатно-фрезерного верстата підготують точний виріз), але мийка при такому способі встановлення справді виглядає органічним елементом загального дизайну кухні.
Найцікавіший і найскладніший спосіб інсталяції інтегрованих моделей – підстільний монтаж, – принципово відрізняється від інших способів їх встановлення. Такі мийки кріпляться нижче за рівень стільниці. Підстільні мийки можуть використовуватись для гранітних, пластикових, дерев'яних стільниць. Але найчастіше такий варіант використовується в кухонних гарнітурах із єдиною стільницею з натурального каменю. Установка миття під стільницю дозволяє не приховувати природну красу каменю на поперечному зрізі стільниці.

Що стосується функціональності, то переваги у мийки, інстальованої під стільницю, приблизно такі ж, як і у врізної та інтегрованої: вона гігієнічна, зручна в експлуатації і не потребує спеціального догляду.
Матеріали, з яких виготовляються кухонні мийки

Якщо докладніше торкнутися питання дизайну, замислитись, миття з якого матеріалу вибрати, то в першому наближенні слід розділити їх на сталеві та виконані з композитного матеріалу.

Сталеві мийки виготовляються із високоякісної нержавіючої сталі AISI 18/10. Дане маркування означає, що сталь легується 18% хрому і 10% нікелю – подібне поєднання дозволяє досягти максимального захисту від іржі та харчових кислот. Марка 18/10 говорить про її бездоганну якість, тому що саме таке співвідношення хрому, нікелю та заліза гарантує безпеку для здоров'я, довговічність та відмінні споживчі властивості матеріалу.

Сталеві мийки добре поєднуються з кухнями в стилі hi-tech, тоді як у класичних варіантах вони виглядають досить одноманітно. Тим часом це мийки доступні за ціною, легкі, довговічні, при правильному систематичному догляді стійкі до традиційних умов експлуатації, гігієнічні. До недоліків можна віднести низьке звукопоглинання при контакті зі струменем води. Набагато менше шуму створюють мийки з більшою товщиною сталі, до яких відносяться ті ж інтегровані моделі та моделі з глибокими підвареними чашами (наприклад, фірмою RODI використовується технологія лазерного зварювання).
Поверхня сталевого миття буває декількох видів – матова, полірована і рифлена (льняне полотно). Останній варіант обробки поверхні найбільш практичний, оскільки на мийці менше помітні сліди від жорсткої води та дрібні подряпини, що утворюються з часом.
Існують і миття з комбінованими поверхнями, наприклад, миття Reginox Double, у якої нижня півсфера чаші матова (не дряпається і не залишає слідів від води), а верхня – ефектна з дзеркальним поліруванням; також, модель President, з матовим, на відміну від решти полірованої поверхні, крилом; або миття економ-класу Moscow з матовою чашею та блискучим бортиком.
Матеріал композитних мийок складається з наповнювача та полімерного сполучного. Як наповнювач використовуються тверді речовини: гранітна крихта, кварцовий пісок, скловолокно. Роль сполучного та формотворчого компонента грає акрил. Колір композитного миття визначається барвниками та наповнювачем.
Мийки із композитних матеріалів – найпрактичніший варіант, поєднання граніту з акриловою смолою дозволяє значно підвищити експлуатаційні якості каменю. На таке миття можна поставити гарячий посуд, шорстка поверхня на дні миття забезпечує звукопоглинаючий ефект, завдяки низькій пористості композитів на мийці не залишаються жирні плями, а барвники від деяких продуктів, таких як червоне вино і буряк, не проникають углиб і легко видаляються простою губкою. , Що можна віднести до безперечних переваг цього виду мийок, – вони абсолютно невибагливі в експлуатації і не вимагають спеціального догляду.

Композитний матеріал має стійкий колір, його поверхня не схильна до проникнення хімікалій і лугів, так що немає небезпеки, що колір мийки зблякне. Для повсякденного догляду використовується мильна вода. Тверді відкладення можна видалити невеликою кількістю порошку для посудомийної машини. Крім того, варто відзначити високу міцність та стійкість мийок з композитного матеріалу до подряпин, що дозволяє зберегти початковий зовнішній вигляд протягом усього терміну експлуатації.

Як вибрати мийку
Що таке корпусні меблі