Універсальність штучного акрилового каменю

Еволюція матеріалів призвела до того, що навіть камінь отримав нове втілення. Сьогодні з'явився його акриловий аналог – справжній універсальний солдат, який перевершив усі очікування.

Еволюція матеріалів призвела до того, що навіть камінь отримав нове втілення. Сьогодні з'явився його акриловий аналог – справжній універсальний солдат, який перевершив усі очікування.


Акриловий камінь: made in USA

Новинкою акриловий камінь можна назвати, за великим рахунком, умовно. Це у Росії лише з недавніх пір починають активно освоювати як його виробництво, і сфери застосування. Насправді акриловий камінь був винайдений півстоліття тому американською корпорацією DuPont. Вчені цієї компанії прагнули зробити такий матеріал, який би, на відміну від натуральних аналогів, згодом не втрачав свого вигляду, мав високі експлуатаційні характеристики, був практичним та безпечним для використання у житловому середовищі. Своєму винаходу компанія дала ім'я Corian, сьогодні його найчастіше використовують як синонім словосполучення акриловий камінь.

Склад акрилового каменю

Акриловий камінь – це композитний матеріал, компонентами якого є наповнювач з натуральних мінералів, кольорові пігменти та акрилова смола, яка відіграє роль сполучної речовини. Як наповнювач використовують тригідрат алюмінію – порошок, що отримується з білої глини. Фарбування матеріалу виробляють за рахунок мінералів харчової якості, наприклад діоксиду титану, який, між іншим, застосовується у виробництві косметики – у складі сонцезахисних кремів, мила та зубної пасти. Акрилова смола відома нам як матеріал для виготовлення ванн, і лише мало хто знає, що з акрилових кополімерів роблять зубні протези та пломби.

Технологія виробництва акрилового каменю

Технологія виготовлення пластичного каменю включає наступні етапи: спочатку змішують колірний пігмент і дві третини тригідрату алюмінію, потім додають акрилову смолу. Отриману суміш виливають у спеціальні форми. Зазвичай роблять листи з акрилового каменю різної товщини: 3, 6, 9 і 12 мм. Виходить матеріал з однорідною непористою структурою та гладкою поверхнею, що не потребує додаткової обробки спеціальними покриттями та ламінування, з якого потім виконується потрібний виріб.

Застосування акрилового каменю

Чим же гарний акриловий камінь? Його колір пронизує всю структуру і товщину матеріалу, що забезпечує виробу чудовий вид на довгі роки. Поверхня акрилового каменю міцна і стійка до різноманітних пошкоджень. Звісно, різати продукти гострим ножем на стільниці не рекомендується. Але якщо все-таки подряпина з'явилася, то її легко видалити – варто лише зашліфувати і відполірувати пошкоджене місце, що неможливо, наприклад, у випадку зі стільницями з МДФ, покритими пластиком. Також неважко усунути і відколи: наприклад відколотий шматочок підвіконня з акрилового каменю може бути прикріплений за допомогою спеціального клею, а «шрам», що утворився, – заполірований. Така здатність до регенерації вигідно відрізняє вироби з акрилового каменю від їхніх побратимів. Наприклад, якщо утворився скол на кам'яній або скляній стільниці, відреставрувати поверхню вже не вийде.

Переваги акрилового каменю

Крім того, фахівці відзначають високу гігієнічність акрилового каменю. Так як матеріал непористий, у ньому просто немає місць, де б розмножувалися бактерії та мікроорганізми. Плюс до цього він не вбирає запахи і на ньому не утворюються плями від кави, вина та інших продуктів, що не властиве його натуральному аналогу. Гарячі предмети, наприклад кухоль з окропом, також не шкодять акриловому виробу. Однак варто обмежити себе в експериментах і не ставити розжарену сковорідку на поверхню акрилової стільниці.

Corian springs Російський design
Акриловий чи штучний камінь?