Що таке Коріан?

Цей матеріал почали розробляти у концерні DU PONT ще на початку 1960-х років. Спочатку його виробництво було засекречено, але вже в наступному десятилітті він набув широкої популярності. Йдеться про коріан, практичне втілення відомого парадоксу: "Я не настільки багатий, щоб купувати дешеві речі".

Цей матеріал почали розробляти у концерні DU PONT ще на початку 1960-х років. Спочатку його виробництво було засекречено, але вже в наступному десятилітті він набув широкої популярності. Йдеться про коріан, практичне втілення відомого парадоксу: "Я не настільки багатий, щоб купувати дешеві речі".

Справа в тому, що коріан – матеріал дорогий. Дуже дорогий. Настільки дорогий, що купивши річ з цього матеріалу, ви можете більше про неї не турбуватися – вона практично на все життя. Виконане з нього виріб виглядає протягом всього часу використання так само, як і тоді, коли воно тільки було створено: зовнішній вигляд не змінюється. Якщо ви залишите на поверхні речі, зроблену з коріану, сигарету, подряпаєте або забрудните, то достатньо протерти поверхню матеріалом, що чистить, і вона буде сяяти як нова.


Що він таке, цей коріан? Загалом процес "приготування" коріана можна зобразити так: спочатку змішується кольоровий пігмент з мінеральним наповнювачем, додається акрилова смола. Масу, що вийшла, виливають на стрічку транспортера, дають їй охолонути і ріжуть на листи розміром приблизно з двері. На перший погляд все просто, але це тільки в теорії. Насправді виготовлення коріана – процес складний, високотехнологічний і трудомісткий. Що й позначається на його ціні і відповідно до якості.

На вигляд коріан поєднує красу і функціональність натурального каменю, зовні його практично неможливо відрізнити від натурального. При цьому він може бути найнесподіваніших кольорів – і однотонний (червоний, чорний, помаранчевий, рожевий), і натуральний камінь, що імітує (граніт, мармур та ін.). Загалом у спектрі коріану близько сотні кольорів. Не заважає додати, що це хімічно стійкий та екологічно чистий матеріал.

Ще одна унікальна властивість коріану – на ньому не видно клейові шви. Можна набирати будь-які поверхні та обсяги, виконувати з нього будь-які форми – стик не буде видно, все виглядає як єдиний моноліт.
До того ж вироби з коріану практично ексклюзивні, тому що виготовляються вручну: матеріал не піддається штампуванню. Максимум, що здатні, виробники, це маленькі серії. При цьому коріан – речовина пластична. Якщо його нагріти до певної температури, можна надати найскладнішу і неймовірну форму.

Ще одна безперечна перевага коріана – його легкість. Наприклад, ванну з коріана можна встановити в будинку з будь-якими "хлипкими" перекриттями.

Де ж найвигідніше використовувати коріан? Насамперед при оформленні інтер'єру готелю. Кухонна стільниця з коріану витримує велике навантаження. Якщо ж постояльці готелю стільницю все ж таки розіб'ють, розбитий шматок можна вирізати і вклеїти новий. При цьому стільниця набуде вигляду не реставрованої, а абсолютно нової – поверхня її залишиться монолітна.

Коріан – ідеальний варіант для ванних кімнат у готельних номерах. Умивальники, раковини, ванни з цього матеріалу виглядають естетично, легкі догляду, мають дорогий зовнішній вигляд справжнього каменю. Можна не перейматися тим, що постояльці готелю їх зіпсують. Виправити це – справа кількох хвилин.
Інші галузі застосування коріану – підвіконні дошки, ексклюзивні меблі, басейни та поручні до них. І крім цього – барні або банківські стійки, Receptions, оздоблення кромок меблів, робочі стільниці для медичних закладів (у стоматології та хірургії), а також у зовнішній рекламі.

Отже, якщо ви плануєте використовувати вироби тривалий час, а вони будуть служити довго, можна сказати вічно, то дешевше матеріалу, ніж ви не знайдете коріан.
Недовірливі можуть відвідати київський універмаг "Україна". Там є коріанова стільниця, виготовлена на початку 1996 року для фірми Oriflame (виробник – київська фірма "Гарлен"). Хоча вона й відчувала протягом цього часу велике навантаження, стільниця і досі стоїть ціла, вигляд у неї такий, ніби її вчора встановили. У разі пошкодження стільницю потрібно лише знову відшліфувати, ремонту вона не вимагає. Вигода в наявності.

Limes Hotel – австралійський готель Олександра Лотерштайна
Вибираємо інтер’єр з гороскопу