Різновиди корпусних меблів

Вітальня за старих часів була лише кімнатою для гостей. У сучасному розумінні вітальня – це ще й місце відпочинку хазяїв будинку.

Вітальня за старих часів була лише кімнатою для гостей. У сучасному розумінні вітальня – це ще й місце відпочинку хазяїв будинку.

При зонуванні просторих приміщень з відкритим плануванням зазвичай виділяють обідню зону (їдальню) і зону відпочинку. Сукупність цих зон і називається вітальнею. У невеликих квартирах вітальня часто поєднує функції загальної кімнати, місця для прийому гостей та кімнати відпочинку. Тому залежно від того, яке навантаження нестиме вітальня у вашому будинку, варто вибирати для неї обстановку.

Виробники меблів також вкладають у слово «вітальня» різний зміст. Російські, чеські, польські, словацькі набори для віталень найчастіше складаються з м'яких меблів (диван + два крісла), журнального столика та стінки. А західноєвропейські виробники в основному прирівнюють вітальню до їдальні та комплектують обіднім столом, стільцями та великою кількістю буфетів, вітрин та комодів.

Ось чому вибирати корпусні меблі для вітальні найкраще поелементно, відповідно до вашого власного поняття про те, що в ній має бути.

Кожна вітальня має власний «центр». Це може бути все, що завгодно: традиційний камін, телевізор або система домашнього кінотеатру. Навколо нього розташовуються м'які дивани і зручні крісла.

«Родзинкою» вашої вітальні може стати невеликий столик. За ним зручно попити каву чи почитати журнал. Яскравими елементами декору стають оригінальні підставки, тумби, стійки та інші корпусні меблі для апаратури та ТБ.

Багато предметів меблів у вітальні, частіше невеликі, обладнають коліщатками чи роликами. «Мобільні» корпусні меблі дуже модні та зручні, т.к. її легко пересувати з місця на місце. У сучасних вітальнях ви можете зустріти не тільки столики сервіровки і журнальні на колесах, тумби під ТБ і стійки для CD на роликових опорах, але і мобільні крісла, дивани і навіть великі стелажі.

У всіх вітальнях обов'язково присутні, хоч і в різних видах, корпусні меблі. Це можуть бути багатофункціональні стінки та стелажі, що складаються з декількох секцій; вітрини, буфети, серванти, комоди та тумби для зберігання сувенірів, посуду та столового приладдя; книжкові шафи, настінні полиці різного призначення та ін.

Стильове рішення вітальні буває різним – від класики до мінімалізму, причому в цій частині вашого будинку доречні найсміливіші експерименти із поєднанням стилів.

Якщо ваш будинок часто сповнений гостей, при виборі кольорової гами вітальні доречно використовувати теплі тони (червоний, помаранчевий, жовтий), які створюють у кімнаті піднесений настрій. Якщо ж вітальня є в першу чергу місцем відпочинку та розслаблення, варто подумати про холодні тони — блакитний, зелений, синій. За допомогою кольору можна розділити вітальню на дві частини: їдальню оформити у веселих, радісних, яскравих тонах, а місце навколо каміна або телевізора – у спокійних холодних релаксаціях.

У вітальні важливо продумати систему освітлення. Верхня ілюмінація має створювати атмосферу свята, а різноманітні бічні джерела світла дарують відчуття інтимності та затишку.

Спектр матеріалів, які застосовуються у виробництві меблів для віталень, надзвичайно широкий.

У виробництві корпусних меблів для віталень зазвичай застосовуються сучасні ДСП, МДФ та інші плити з надійним покриттям з натурального шпону та полімерів – ламінату та меламіну. Якщо дозволяють засоби, краще віддати перевагу МДФ як більш міцний та екологічно чистий матеріал. При покупці спального гарнітура з ДСП вимагайте у продавця гігієнічний сертифікат, в якому має бути зазначений рівень виділення формальдегідів. Найдорожчий матеріал – натуральне дерево (частіше зустрічаються корпусні меблі зі шпону, ніж із масиву деревини).

Оббивка м'яких меблів може бути зроблена як з тканини, натуральної та синтетичної, так і зі шкіри.

Як набивка для м'яких меблів застосовують натуральні матеріали: кінський волосся, пух, латекс, – та його синтетичні аналоги, наприклад, поролон і поліуретан.

Із сучасного високоміцного скла роблять стільниці для декоративних та обідніх столів, дверцята та полиці вітрин для предметів мистецтва та книжкових шаф, адже меблеве скло витримує не лише велику вагу, а й удари.

Метал – дуже модний "меблевий" матеріал. З хромованої або матової сталі та алюмінію можуть бути виготовлені каркаси стелажів, стійок, столів та опори стільців.

Міцність штучного каменю
Красива полиця для посуду