Нові тенденції у дизайні інтер’єрів

«Мода» завжди відображає реальність і нерозривно за нею слідує. У наше життя входять досягнення технічного прогресу і гостра проблема екології, демократія та глобалізація. Людство гостро відчуває швидкоплинність життя, тому й зростає цінність існування і комфорту. До того ж підвищується культура, матеріальний добробут та, безсумнівно, амбіції.

Ми – індивідуали, аристократи та інтелектуали – стаємо дедалі сміливішими та вільнішими. Усе це, безсумнівно, впливає наш спосіб життя і, стосовно цієї теми, впливає, і наш житло. То яким має бути сьогодні будинок сучасної людини? Звичайно, кожен з нас сам вибирає в яких умовах йому існувати і якого стилю дотримуватися. Але ми живемо в 21 столітті, і маємо використовувати унікальні можливості сучасного життя.

«Мода» завжди відображає реальність і нерозривно за нею слідує. У наше життя входять досягнення технічного прогресу і гостра проблема екології, демократія та глобалізація. Людство гостро відчуває швидкоплинність життя, тому й зростає цінність існування і комфорту. До того ж підвищується культура, матеріальний добробут та, безсумнівно, амбіції.

Ми – індивідуали, аристократи та інтелектуали – стаємо все сміливішими та вільнішими. Усе це, безсумнівно, впливає наш спосіб життя і, стосовно цієї теми, впливає, і наш житло. То яким має бути сьогодні будинок сучасної людини? Звичайно, кожен з нас сам вибирає в яких умовах йому існувати і якого стилю дотримуватися. Але ми живемо в 21 столітті, і маємо використовувати унікальні можливості сучасного життя.


Сьогодні в інтер'єрній моді панує розкіш! Але тепер до розкоші необхідно додати технології: світлодіоди, друк із цифрових носіїв, нанотехнології та стереолітографію… Актуальні та перебільшені, навіть гігантські – меблі та предмети декору.

Також знову популярні такі атрибути розкоші, як ліпнина та блиск, але блиск вже не такий відкритий як раніше, а старий і червоний. Різьблення, гравіювання, антикварна патина… У пошані такі інтер'єрні стилі, як еклектика та ф'южн, які поєднують у собі різні фактури, предмети, стильові рішення, і навіть культури. Минуле, сьогодення та майбутнє перетинаються сьогодні в одному часовому просторі.

Знову в моді багаті та розкішні стилі інтер'єру : «бароко» та «готика», «ар деко» та «люкс», але вони переосмислюються, трансформуються, змішуються і легко іронізуються.

З'являються «глем-бароко» та «софт-мінімалізм». Дизайнери звертають сьогодні свій погляд у 50 – 80-ті роки. Їх цікавлять подряпані та облуплені речі з історією, вінтажні вироби з потертістю… Популярні та розкішні люстри на аскетичному тлі. У м'яких меблях, в особливій моді «капітоні» – стібка з декоративними гудзиками, або стразами. Ліжка, що наслідують дивани та крісла – трони. Взагалі у фаворі – контрасти та протиставлення: багатство на тлі розрухи, ультрасучасне у поєднанні зі старовинним. Іншим помітним трендом у текстилі є комп'ютерний дизайн: складні орнаменти, графіті та аплікації.


А ще в моді етношик! Декоратори та дизайнери відтворюють у наших будинках природні об'єкти, адже всім нам так хочеться бути ближчими до природи. Екодекор, екомеблі, і все це прозоре, перфороване, плетене та натуральне… Улюблені камінь та метал, а також поєднання природних елементів із новими технологіями. Жива природа входить у наші будинки та заміські резиденції у вигляді флористичних композицій, виконаних із тонким смаком. Улюблена і дорога деревина: ебано, венге, зебрано, а також деревина необроблена, така як є, без фарб і полірування, вона стала справжнім одкровенням дизайну останніх років.

Також високо цінуються предмети декоративно-прикладного мистецтва ручної роботи. Багато дизайнерів вважають, що будинки мають бути космополітичними, як і наш спосіб життя. Стають все актуальнішими буддизм і йога, історія та географія, а також культура далеких країн та етносів. Ми все більше подорожуємо світом і привозимо дивовижні трофеї та сувеніри.


Безперечно, нас, як і завжди полонить і зачаровує «космос». Його символізують у наших будинках і дивовижні меблеві гібриди, і блискучі металізовані поверхні, нові космічні матеріали та побутова техніка, а також світлові інсталяції, що зачаровують…

І саме планування нашого житла теж дещо змінилося. Зливаються воєдино: вітальня і кухня, спальня та ванна кімната , кухня та бібліотека, а також кухня та їдальня. Це привносить у життя більший комфорт та економить наш дорогоцінний час. Особлива увага приділяється ергономіці та організації простору домашнього офісу, що також вносить у наше життя зручність та замінить щоденне ходіння на службу. Сьогодні все звичнішою для нас стає і «система розумного будинку», програмується обігрів, освітлення, а також меблі та речі-трансформери.

Дизайн інтер’єру, навіщо це потрібне?
Гармонія кольору