Не варто плутати акриловий камінь із облицювальним

Протягом століть одним із найпопулярніших будівельних та оздоблювальних матеріалів був натуральний камінь. Сьогодні з появою нових технологій у нього з'явився вельми гідний конкурент – штучний камінь.

Протягом століть одним із найпопулярніших будівельних та оздоблювальних матеріалів був натуральний камінь. Сьогодні з появою нових технологій у нього з'явився вельми гідний конкурент – штучний камінь.


Штучний оздоблювальний камінь – досить молодий матеріал. Своє широке поширення він набув лише близько трьох десятиліть тому. Багато в чому завдяки американській компанії Eldorado Stone Corp., за технологією якої штучний камінь виробляється сьогодні в десятках країн світу.

Спочатку цей легкий цементно-пісочний матеріал, на вигляд невідмінний від натурального каменю, був призначений для облицювання цоколів будівель. Сьогодні його застосовують практично для будь-яких облицювальних робіт: штучним каменем прикрашають фасади, огорожі, тераси, альтанки, гроти та інтер'єри.

Примітно, що на Заході цей матеріал використовують не лише для оздоблювальних робіт, а й для реставрації пам'яток архітектури. У разі коли будь-які окремі фрагменти архітектурних споруд стають надбанням музеїв, реставратори часто замінюють вилучені деталі аналогічними, але виконаними вже не з натурального, а зі штучного каменю. Популярність штучного каменю пояснюється, перш за все, його відносно невисокою вартістю, простотою укладання та відмінними декоративними якостями.

На українському ринку цей оздоблювальний матеріал у імпортному виконанні з'явився близько десяти років тому. Слід зазначити, що спочатку через свою високу вартість він був доступний далеко не всім.

Так що ж є штучний камінь? Основу цього оздоблювального матеріалу можуть становити акрилові та карбомідні смоли, полімербетони, цемент та інші сполучні. Полімерні сполучні використовуються для посилення матеріалу, підвищення його міцності та покращення різних експлуатаційних характеристик. Однак, вибираючи матеріал для оздоблювальних робіт, варто заздалегідь поцікавитись його складом, адже деякі полімерні складові можуть бути небезпечними з погляду екології.

Звикаємо до акрилового каменю
Штучний акриловий камінь