Художнє оформлення будинку

Займаючись дизайном інтер'єру у своєму будинку, ми ретельно вибираємо красиві та комфортні меблі, тканини, якісне статеве покриття, але щодо стін часто обмежуємося покупкою дорогих шпалер, не приділяючи їм належної уваги. Хоча це нескінченний простір для творчості та прояви Вашого дизайнерського таланту, а нетрадиційно оформлені.

 

Займаючись дизайном інтер'єру у своєму будинку, ми ретельно вибираємо красиві та комфортні меблі, тканини, якісне статеве покриття, але щодо стін часто обмежуємося покупкою дорогих шпалер, не приділяючи їм належної уваги. Хоча це нескінченний простір для творчості та прояви Вашого дизайнерського таланту, а нетрадиційно оформлені

Художній розпис стін

Історія розпису стін сягає корінням далеко в минуле, коли людині стало доступне поняття краси, вже тоді люди почали намагатися прикрашати світ навколо себе, і такий спосіб, як розпис стін, дожив і до нашого часу і не втратив своєї актуальності. Настінні покриття та фотошпалери можуть повторюватися в інтер'єрах різних будинків, а художній розпис – ніколи.

Багатьом вже встигли набриднути «тиражовані» речі та матеріали, тому все більше людей віддає перевагу унікальним настінним малюнкам та цегляні мангали теж круто, які створюються художником методом ручного розпису. Розпис, як декоративне рішення, можна використовувати фрагментами або масштабно, існують приклади, коли вона була основною обробкою стін у поєднанні з фарбуванням та декоративним рельєфом.

В основному художники використовують для розпису акрилові фарби , але існує техніка, де використовуються масляна фарба або темпера. Основні інструменти художника це трафарети та пензлі. Стіна під розпис має бути рівною і загрунтованою, довговічність самого малюнка залежить від того, наскільки якісна використовується фарба. Акрил сам собою досить міцний матеріал, він утворює на поверхні специфічну плівку, що захищає малюнок від механічних впливів, але для довговічності готовий декор додатково покривають матовим лаком. Такий художній прийом, як декоративний рельєф надасть індивідуальності будь-якому інтер'єру, для його створення необхідна також рівна просочена ґрунтовкою стіна та якісна гіпсова шпаклівка.

Гіпсову масу наносять на поверхню стін за допомогою звичайного шпателя, а рельєф художник робить за допомогою спеціальних інструментів, фактура рельєфу може бути будь-якою. Поверхня декоративного рельєфу, як правило, покривають фарбою або тонують і закріплюють лаком. Зовнішній вигляд стін із декоративним рельєфом залежатиме безпосередньо від ступеня таланту художника і, звичайно ж, від обраного Вами стилю, саме Ви можете внести свій авторський початок у декорування стін Вашого будинку. Робота ця дуже тривала і копітка, тому середня ціна одного квадратного метра декоративного рельєфу та розпису стін у середньому може оцінюватись у 2 тисячі рублів.

Але переваги розпису великі, вона чудово організовує простір Вашої оселі, надає інтер'єру дивовижної виразності та неповторності. Все більше замовників свідомо прагнуть використання авторських робіт у своєму інтер'єрі і при виборі обробки стін все частіше віддають перевагу художньому фарбуванню, розпису і декоративному рельєфу.

Розпис чудово поєднується і з іншими видами оздоблення стін, зокрема з декоративним рельєфом або художнім фарбуванням, але важливо пам'ятати, що ці види оздоблення власними силами виглядають досить яскраво та індивідуально, тому експеремінтувати з їх поєднанням потрібно дуже обережно. Якщо існує мета створення мінімалістського стилю в інтер'єрі, то краще обійтися якимось одним прийомом. Якщо це певний художній задум, наприклад етнічний стиль, то можна застосовувати різні техніки, але найголовніше, щоб усе було зроблено професійно та зі смаком.

Венеціанська штукатурка

Способів нанесення такої штукатурки кілька і кожен із них є запорукою неповторності інтер'єру. Але перш ніж приступати до її нанесення, стіни необхідно вирівняти до ідеального стану, після чого поверхню потрібно ретельно заґрунтувати, і тільки тоді можна накладати фоновий шар штукатурки. Після висихання перший шар шліфують, а потім настає художня частина процесу, приступають до накладання інших кольорових шарів, що і надасть майбутній поверхні вигляду шліфованого каменю: малахіту або шляхетного мармуру, залежно від переваг замовника. Венеціанська декоративна штукатурка завдяки своєму складу навіть дозволяє створювати за її допомогою справжні картини. Після закінчення роботи поверхня стіни покривається воском, вибір воску залежить від того, якою має вийти поверхня: матовою або блискучою.

Якісно нанесена на стіну венеціанська декоративна штукатурка створює оптичну ілюзію об'ємності, поверхня як прозора, а малюнок читається глибоко всередину, наче дивишся на справжнє покриття з натурального каменю. Ця приголомшлива властивість і виділяє венеціанську штукатурку серед різноманітності оздоблювальних матеріалів. За допомогою різних художніх прийомів майстри здатні створювати за допомогою неї справжні шедеври, але це потребує досить високого рівня професіоналізму. Адже навіть якісно нанести штукатурку на поверхню стіни – це вже певною мірою мистецтво, не кажучи вже про створення фресок або картин.

Венеціанська штукатурка – матеріал досить примхливий, у разі появи сколів, поверхня буде досить складно відреставрувати, тому працювати з нею рекомендується вже після того, як основний ремонт в будинку закінчено і навіть встановлені меблі, щоб знизити можливість випадкових ударів об стіну. При встановленні меблів потрібно залишати простір приблизно пару сантиметрів від стіни, щоб уникнути тертя. Доглядають таку поверхню за допомогою губки і мильного розчину.

Вибираючи захисне покриття для декоративного розпису, потрібно орієнтуватися на призначення приміщень, для приміщень з підвищеним рівнем вологості передбачається спеціальний захист. Захисне покриття гарантує збереження шару фарби та зручність при догляді за поверхнею.

Декоративні штукатурки

Декоративний ефект фактурної штукатурки досягається за принципом світлового відображення елементів, що становлять матеріал. Графічний малюнок у поєднанні зі штукатуркою передає фактуру і всю повноту відтіків властиву натуральному матеріалу, а при правильному освітленні здатний змінюватися залежно від того, під яким кутом дивитися. Фактурна група декоративної штукатурки включає безліч видів, в залежності від методів нанесення і складу матеріалу роблять поверхню багатобарвною або однотонною і здатні утворити неповторний рельєф або особливу фактуру. Це покриття екологічно чисте, практичне і стійке, як втім, і всі види штукатурки, і не потребує жодної додаткової обробки. Єдине, без чого не можна допускати роботу з фактурною штукатуркою, так це без професійного обладнання та певного рівня знання всіх тонкощів технології, тому не варто експериментувати з цим матеріалом без певної частки досвіду та довірити таке оздоблення професіоналам.

Флуоресцентний розпис.

Техніка флуоресцентного розпису використовується по всьому світу в оформленні нічних клубів і дискотек, флуорисцент має здатність світитися, завдяки чому можна створювати ефектні композиції. З використанням такої фарби можна легко відтворити атмосферу вечірнього міста, що сяє вогнями, відблиски місячного світла на гладіні морської води або мерехтіння снігу в зимовому лісі.

Флуоресцентні фарби можна використовувати для створення унікального флуоресцентного дизайну інтер'єру квартир, стель і фасадів і навіть спальні.

Існує такий вид флоурисцентної фарби, яку невидно вдень, але вночі під дією ультрафіолетових променів вона починає світитися, створює досить цікавий 3D – ефект.

Живопис на замовлення.

Підкреслити стиль інтер'єру, створити абсолютно індивідуальний дизайн – це фото квартир – всього цього можна досягти за допомогою картин, створених спеціально на Ваше замовлення. Такий живопис стане головним елементом в оформленні інтер'єру Вашого будинку, картини можуть бути абсолютно будь-якого стилю та жанру, виконані в будь-якій техніці, авторській або з каталогу, у будь-якому випадку дизайн інтер'єру приміщення заграє зовсім по-новому.

Авторські картини в будинку це оригінально та престижно, крім того, мальовничий портрет може зіграти роль незвичайного подарунка для близьких та друзів.

Розпис по шовку.

Що таке батік? Це в першу чергу розпис тканин із використанням воску та різних барвників, також під цим поняттям іноді мається на увазі вже розписана тканина. Такий виріб вийде повністю унікальним, повторити або скопіювати розпис у принципі неможливо, адже техніка розпису така, що результати часто бувають абсолютно непередбачувані.

У техніці батік є три основні методи розпису.
У домашніх умовах найлегше досягти незвичайного візерунка технікою вузликового фарбування, тобто тканину перед фарбуванням зав'язують у різноманітні вузли, формують складки та закріплюють нитками. Внаслідок таких нехитрих операцій після фарбування на тканині утворюється досить цікавий візерунок.

Другий спосіб – це гарячий батик, коли тканина забарвлюється за допомогою розплавленого воску, в результаті чого на тканині виходить різнокольоровий або білий малюнок на кольоровому або одноколірному тлі. Метод холодного батика найпоширеніший і найпростіший, він був винайдений ще Європі в епоху модерну. Він полягає в тому, що малюнок створюють методом контурного обведення за допомогою спеціального складу.
Тканина, розписана методом батик, сама по собі представляє дивовижний і неповторний витвір, але його на додачу можна також прикрашати бісером, стразами, паєтками, вишивкою, загалом будь-якими декоративними прикрасами.

Фрески.

Саме слово – фреска утворена від італійського fresco, що означає – свіжий, поняттям фреска позначається техніка живопису по сирій, свіжій штукатурці, це одна з технік настінних розписів. Коли штукатурка висихає, вона утворює плівку, якою фреска стає довговічною. Фреска є протилежністю техніки секко – розпису по сухій поверхні.

Зараз термін «фреск» використовується для позначення будь-якого виду настінного живопису незалежно від технології його нанесення, чи це секко, а акриловими або масляними фарбами. Безпосередньо техніку фрески позначають поняттями «чиста фреска» чи, наприклад, «боунфреска».

Дуже актуально створення мальовничих сюжетів, що сягають корінням в Рим або античну Грецію. Це певний декораторський прийом, що безвідмовно діє при необхідності візуально розширити приміщення. Фреска є унікальним художнім твіром, це певна грань у стилістиці інтер'єру, можливість висловити настрій та напрямок дизайнерської думки. Це, як правило, нетлінна краса епохи відродження або античності, за допомогою якої можна заворожувати атмосферу минулого в будь-який інтер'єр.

Сграфіто.

Техніку під назвою сграфіто використовували при виготовленні керамічних виробів ще в Стародавній Греції, це ще метод використання декоративної штукатурки. Тепер техніка сграфіто є популярним прийомом у сфері декору стін. Суть його полягає в тому, що на поверхню стіни наносять кілька шарів штукатурки різних кольорів, а шари коди повністю висихають, за допомогою металевого скребка верхні шари починають потроху зіскребати.

Відповідно до задуманого малюнка створюється силует або просто контур за рахунок відмінності кольорів штукатурки, це досить цікава і складна технологія. Сграффіто зазвичай застосовують в інтер'єрі, дизайн якого передбачає строгість ліній та силуетів та відсутність напівтонів. Таке оздоблення дуже міцне, тому його часто використовують для прикраси фасадів будівлі.

Орнамент.

Орнамент – це прикраса поверхонь візерунком, що складається з упорядкованих елементів. Орнаментом прикрашають такі предмети, як зброя, меблі, текстильні вироби, також використовують для прикраси архітектурних споруд, як усередині, так і зовні, твори прикладного мистецтва і т.д. Орнамент може бути багатий абстрактними формами, а може стилізувати реальні мотиви, часто змінюючи їх до невпізнання.

У нашому житті часто виникаю моменти, коли стає просто необхідно змінити обстановку навколо себе, поміняти звичну реальність на щось нове. На жаль, цього вдається досягти не завжди, адже багато речей просто не залежать від нас і наших бажань, але наш будинок – це величезне поле для діяльності і ніщо не заважає нам зробити з інтер'єру своєї квартири справжній витвір мистецтва. Для цього не потрібно починати грандіозний переворот або капітальний ремонт, є безліч способів, які без кардинальних заходів допоможуть пожвавити обстановку в квартирі.

Далі ми розповімо про деякі способи, якими можна за короткий проміжок часу внести частку новизни та різноманітності у Ваш інтер'єр.

Квіти на стіні

Такий варіант оформлення стін займе кілька днів, суть полягає в їхньому фарбуванні та подальшому розмальовуванні за допомогою трафарету. Однотонні стіни – це чудово, але в певний момент вони набридають, все, що нам потрібно, щоб виправити ситуацію – це просто взяти в руки пензель.

Необхідні інструменти та матеріали.

  1. Трафарет, виготовлення якого можна зайнятися самостійно.
  2. Фарба, кілька кольорів.
  3. Паперові рушники.
  4. Валик та пензлі.
  5. Рівень.
  6. Олівець.
  7. Малярний скотч.

Для початку необхідно пофарбувати стіну повністю в основний колір, який буде фоном, і дати їй висохнути, час висихання зазвичай вказується на упаковці з фарбою. Далі малюємо бордюр: на висоті 100 і 80 см від підлоги потрібно провести дві горизонтальні лінії за допомогою рівня та олівця. По їх краях приклеюємо паперовий скотч, між смужками скотчу, наносимо фарбу темного кольору і поки фарба не висохла потрібно встигнути його позбутися. Потім між темною і світлою фарбою прокладаємо тонку лінію кольором, трохи темнішим за тло, але світліше, ніж бордюр. Такий хід допоможе уникнути різкого контрастного переходу від одного кольору до іншого.

Тонку лінію можна проводити також за допомогою скотчу, який також потрібно потім зняти. Щоб під час зняття скотчу зі стіни малюнок не пошкодився, краще його знімати до висихання фарби. А якщо всі – таки забули, то щоб фарба не кришилася, можна направити на нього гаряче повітря за допомогою фена на кілька хвилин. Але слід врахувати, що цей варіант підійде не для кожного виду фарби.

Тепер настає черга наступного етапу роботи – нанесення малюнка на підготовлену стіну, для цього використовуємо трафарет. Кожен малюнок складатиметься з двох квіток, тому нам потрібно 4 трафарети, 2 пензлі та два кольори фарби.

Маленькі квіточки краще починати наносити від кута стіни, а на трафаретах для зручності нанесення відзначити місце стику малюнків, що допоможе рівномірному розподілу візерунка на стіні. Щоб уникнути патьоків, пензлик після обмочування у фарбу потрібно віджимати на паперовому рушнику. Прикріплюємо трафарет до стіни тим самим паперовим скотчем і наносимо малюнок, після кожного малюнка видаляємо з трафарету фарбу паперовим рушником. Кожному шару фарби необхідно давати час на висихання, після висихання першої частини малюнка можна наносити другу темну.

Тепер тільки залишається прикрасити наш бордюр великими квітами, тут потрібно дотримуватися відстані між малюнками та однакових кутів нахилу кольорів. Відстань вимірюємо за допомогою лінійки, а нахил малюнка за допомогою горизонтальних ліній, які ми заздалегідь нанесли на трафарет, вони повинні збігатися з лінією бордюру, тоді квіти будуть однаковою відстанню щодо підлоги.

Можна використовувати будь-які кольори та малюнки для прикраси стін, експериментувати з відтінками та розташуванням візерунка, головне щоб це подобалося Вам, Вашим дітям та тішило око.

Геометричний орнамент

На такий варіант прикраси стін піде всього кілька годин, причому більше часу буде витрачено на вибір та придбання фарби. Геометрично орнамент буде дуже цікаво виглядати, якщо вибрати фарбу зі срібним, бронзовим або золотим відливом, потрапляючи під світло ламп або сонячне світло, такий орнамент починає переливатись, створюючи незвичайну атмосферу в кімнаті.

Виготовляємо трафарет у формі квадрата. Для нанесення нескладних одноколірних малюнків відмінно підійдуть фарби у вигляді аерозолів, ними просто користуватися, вони швидко висихають і легко лягають майже на будь-яку поверхню. Спочатку краще намалювати чорновий варіант майбутнього орнаменту на папері, зробити нариси очікуваного результату, щоб не було хаотичного розподілу малюнків по стіні, це ще й допоможе скоротити час нанесення орнаменту. Наносячи малюнок, потрібно стежити, щоб трафарет розташовувався на стіні строго горизонтально, і можливо потрібно нанести після висихання малюнка ще один шар цієї фарби.

Існує багато різних способів нанесення декоративних матеріалів на стіни, зараз ми розглянемо найпопулярніші з них.

Нанесення губкою (тампоном) : потрібний склад рівномірно наноситься на поверхню спочатку звичайним способом за допомогою кисті або валика, потім обробляють поверхню губкою або тампоном обертальними рухами. Коли склад висохне можна нанести ще один колір і отримати таким чином ефект багатобарвності малюнка.

Нанесення малярною рукавичкою : безладними рухами наносимо на стіну кілька плям фарби різних кольорів, потім звичайною малярною рукавичкою ці плями розмазують поверхнею стіни до отримання неоднорідного кольору з темними і світлими відтінками. Можна наносити шар фарби валиком, а вже потім за допомогою рукавички досягти незвичайного візерунка. Можна грати з контрастними кольорами залежно від вибраних відтінків фарби

Нанесення технікою кольорового накатки: використання такої техніки нанесення створює ефект м'ятої структури поверхні стіни. Глянцевий шар накочують по висохлій матовій базі за допомогою клаптевого чи фігурного поролонового валика. Для деяких покриттів можна використовувати спосіб нанесення шару вальком, а потім їм надавати бажану структуру.

Техніка набивання трафаретом: до пофарбованої стіни прикладається трафарет і по ньому наноситься малюнок, таким способом можна створювати абсолютно будь-які візерунки на стіні, а також бордюри.

Нанесення з розлученнями: фарбу наносять кистями у вигляді вертикальних смуг, чергуючи різні кольори, потім за допомогою шпателя кольорам надають однорідність. Можна наносити мокрий шар на мокрий або мокрий на сухий, що дозволить досягти м'якості малюнка або його геометричності.

Нанесення фарборозпилювачем з метою досягнення краплинного ефекту. Використовуються сопла різних діаметрів, потрібно регулювати тиск повітря, тоді крапельний ефект змінюватиметься, а після висихання одного шару фарби можна відразу ж наносити інший, отримуючи таким чином незвичайний ефект поліхромії.

Нанесення з ефектом слідів пензля: валиком чи пензлем на стіну наносять густий шар фарби. Після чого пензлем потрібного розміру легкими рухами проходять по стіні для отримання на поверхні слідів пензля, коли цей шар висохне, можна повторити процес вже з іншим кольором для отримання багатошарового ефекту.

Техніка нанесення зі створенням ефекту «дерево» : склад, розведений на 5-10 відсотків, наносять пензлем або валиком для однорідності поверхні. Існує спеціальний пристрій, за допомогою якого і досягається ефект дерева, для цього їм зверху вниз проводять по свіжому шару фарби, роблячи одночасно повороти пензлем руки. Такі дії дадуть ефект сучків та прожилок, як у справжнього дерева.

Дизайн від Тасліма Мартіна
Акриловий камінь довговічний